گل پیچ GolPich

هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل پیچ کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 110 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۰۳، باهنر با شاخص ۱۱۴، پروین با شاخص ۱۳۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۰، رودکی و کاوه با شاخص ۱۱۲، فیض با شاخص ۱۰۱، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه پرتردد میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۲ ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۷۹، رهنان با شاخص ۷۷ و فرشادی با شاخص ۸۸ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به قطعی ایستگاه سگزی اضافه کرد: کیفیت هوا در شاهین شهر با شاخص ۷۲ و مبارکه با شاخص ۷۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده ها بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/06/24
20:57:00
5.0 / 5
237
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل