گل پیچ GolPich
معاون امور دریایی سازمان بنادر خبر داد:

الزامی شدن استفاده از سوخت كم سولفور برای كشتی ها از ۸ ماه آینده

الزامی شدن استفاده از سوخت كم سولفور برای كشتی ها از ۸ ماه آینده به گزارش گل پیچ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، آخرین وضعیت تامین سوخت كم سولفور برای كشتی ها را تشریح و اعلام نمود: استفاده از این سوخت در دنیا تا ۸ ماه آینده، الزامی می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی؛ هادی حق شناس در مورد آخرین وضعیت تأمین سوخت كم سولفور، تصریح كرد: این مساله یكی از دغدغه های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است كه از حدود ۱۰ سال قبل به وزارت نفت و دستگاه های مسئول اعلام و ابلاغ گردیده است و از سال ۲۰۲۰ میلادی لازم الاجرا است.
وی افزود: همه می دانند كه استفاده كشتی ها از سوخت كم سولفور از ۸ ماه آینده الزامی می شود و در این رابطه چند راهكار وجود دارد كه هر كدام نسبت به دیگری هزینه بر است و به صرفه ترین اقدام این است كه كم هزینه ترین روش استفاده گردد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه یكی از راهكارها واردات سوخت كم سولفور است، اظهار داشت: در سال های گذشته هم بعضاً شاهد واردات برخی فراورده های نفتی بودیم كه در این مورد هم می توان تصمیم مشابهی اتخاذ نمود.
حق شناس افزود: راهكار دوم این است كه از نفت گاز به جای مازوت بهره برد كه این مورد با صرف هزینه بیشتری همراه می باشد.
وی تصریح كرد: سومین راهكار نصب اسكرابر روی كشتی ها است كه سوخت موجود را به سوخت كم سولفور تبدیل می كند كه این راهكار هم هزینه بر است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه جلساتی با مركز مطالعات نهاد ریاست جمهوری برگزار و نتایج آن به وزارت نفت و شركت های كشتیرانی منعكس شده است، اظهار نمود: این مسئله پیچیده نیست و راهكارهای خاص خویش را دارد، ازاین رو باید كم هزینه ترین راه انتخاب گردد.
به گفته حق شناس، كشتی های ایرانی در خارج از مرزهای آبی كشور می توانند سوخت كم سولفور خویش را تأمین كنند و از راه واردات سوخت كم سولفور توسط شركت های مربوطه می توان سوخت مورد نیاز كشتی های خارجی را در مرزهای ایران تأمین كرد. گفتنی است، همه كشتی های دنیا از سال ۲۰۲۰ میلادی مكلف هستند كه از سوخت سنگین با سولفور نیم درصد استفاده كنند؛ مسأله ای كه می توان از آن بعنوان مهم ترین دغدغه دریایی ایران تا شروع سال میلادی ۲۰۲۰ نام برد. چند سالی است كه سازمان جهانی دریانوردی به دنبال آن است كه سولفور سوخت سنگین كه هم اكنون ۳.۵ درصد است، كاهش پیدا كند و به نیم درصد برسد؛ موضوعی كه به منظور كاهش آلودگی بوجود آمده توسط ناوگان دریایی جهان در نظر گرفته شده است و بر مبنای تصمیم اتخاذ شده تمامی كشتی های دنیا از سال ۲۰۲۰ مكلف هستند از سوخت سنگین با سولفور نیم درصد استفاده كنند. هم اكنون بخشی از پالایشگاه های اروپایی توانایی تولید این سوخت را دارند و طی دو سال قبل سازمان بنادر و دریانوردی هم از وزارت نفت درخواست كرده است كه حداقل نیاز كشتی های ایرانی كه شامل شناورهای اقیانوس پیما و شامل ۲۰۰ فروند می شود را به مقدار ۱.۳ تا ۱.۴ میلیون تن تأمین كند.

1398/01/22
23:56:09
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: آب , آلودگی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل