گل پیچ GolPich
شعار ملی روز محیط زیست اعلام شد

كاهش آلاینده ها و پسماند آسمان آبی، زمین سبز

كاهش آلاینده ها و پسماند آسمان آبی، زمین سبز به گزارش گل پیچ روابط عمومی سازمان محیط زیست، شعار ملی روز محیط زیست را كاهش آلاینده ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز اعلام نمود.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، مدیر كل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست با بیان شعار ملی روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: ۱۵ خرداد ماه (۵ ژوئن) روز جهانی محیط زیست، روزی است كه از جانب سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم حفظ محیط زیست و تحریك سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه های زیستی جانوری انتخاب شده است.
امیر عبدالرضا سپنجی اضافه كرد: محیط زیست و تنوع زیستی میراث ارزشمندی است كه بشر آنرا از نسل های قبل به امانت گرفته و باید به نسل های بعد بسپارد اما در این میان زیاده خواهی انسان این میراث را به مخاطره انداخته به صورتی كه خیلی از گونه های گیاهی و جانوری با خطر انقراض رو به رو شده اند.
وی افزود: توسعه شهر نشینی، گسترش زمین های كشاورزی، قطع بی رویه درختان و نابودی جنگل ها به بهانه جاده كشی، راه اندازی سدهای مختلف با توجیه تامین آب آشامیدنی و به دنبال آن خشك شدن تالاب ها و رودخانه ها، انقراض گونه های گیاهی و جانوری، بروز پدیده های جدید مانند گرد و غبار و وقوع توفان های مختلف دریایی و خشكی پیامد زندگی شهر نشینی و زیاده خواهی انسان از طبیعت است.
سپنجی خاطرنشان كرد: حفاظت از محیط زیست و هر چه در آن است ریشه در اخلاق، فرهنگ و اعتقادات ملت ها دارد، نحوه برخورد انسان با محیط زیست، رابطه نزدیكی با فرهنگ و ارزش های اخلاقی در ادیان و جوامع گوناگون دارد. در بیشتر مذاهب، همچون دین اسلام به صورت ویژه احترام به طبیعت و حفاظت از گونه های زیستی موجود در آن، مورد توجه و جزو تعالیم دینی به حساب می آید و شكستن شاخه درخت به شكستن بال فرشته تشبیه شده است.
وی افزود: با عنایت به افزایش روند نابودی محیط زیست و هرآنچه در آن است، جامعه جهانی به فكر چاره افتاد كه بر این اساس تصمیم گرفت روزی را به نام روز جهانی محیط زیست تعیین كند تا در این روز توجه جهانیان را به اهمیت مبحث جلب نماید.
مدیر كل روابط عمومی و امور رسانه سازمان محیط زیست تصریح كرد: ۱۵ خرداد ماه (۵ ژوئن) روز جهانی محیط زیست، روزی است كه از جانب سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریك سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه های زیستی جانوری انتخاب شده است.
سپنجی با اشاره به اینكه مردم در صورتی خویش را ملزم به حفظ محیط زیست می دانند كه لزوم آنرا دریابند و از سطحی از دانش و رفاه برخوردار باشند كه بتوانند آنرا حفظ كنند، اظهارداشت: برای حفظ محیط زیست، علاوه بر دولت ها لازم است همه افراد برای تغییر و بهبود سبك زندگی خود تلاش كنند.
وی با تاكید بر اینكه آموزش محیط زیست در همه سطوح ضروری می باشد، اظهار داشت: مشاركت اجتماعی مردم در حوزه محیط زیست هنگامی عینیت پیدا می كند كه مردم بدانند چه مخاطراتی محیط زیست آنان را تهدید می كند، علت آن چیست و چگونه می توان با بهبود عملكرد یا تغییر رفتار به رفع آنها كمك كرد.
سپنجی تصریح كرد: بر مبنای قانون حفظ محیط زیست وظیفه عمومی و همگانی است و همه بخش های مختلف جامعه و آحاد مردم باید نسبت به محیط زیست احساس مسئولیت داشته باشند.

1398/03/11
16:01:37
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظ , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل