گل پیچ GolPich
رئیس دانشگاه سمنان:

چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با فناوری به صفر می رسد

چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با فناوری به صفر می رسد به گزارش گل پیچ رئیس دانشگاه سمنان بابیان اینكه چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با فناوری نوین به صفر می رسد، اظهار داشت: به ازای هر درخت قطع شده چندین درخت در طول مسیر انتقال كاشته می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، مسعود نصیری زرندی بامداد شنبه در همایش علمی تخصصی لزوم طرح انتقال آب از دریا خزر به سمنان به میزبانی تالار امیركبیر دانشگاه این شهر ضمن بیان اینكه چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با تكنولوژی جدید به صفر می رسد، اظهار داشت: با عنایت به تبخیر بالای آب در استان سمنان و كمبود این ماده حیاتی خیلی از ظرفیت های سرمایه گذاری در سمنان ازجمله حوزه صنعت مغفول مانده است كه می توان بادانش روز مباحث زیست محیطی را حل و آب را به این حوزه انتقال دهیم.
وی بابیان اینكه ردیف بودجه مربوط به مطالعه و اجرای انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی سال قبل با رأی قاطع نمایندگان مجلس به تصویب رسید، اضافه كرد: خشك سالی در سنوات اخیر دامن گیر استان شده است و یكی از طریق های جبران آن انتقال آب بین حوزه ای به حساب می آید.
رئیس دانشگاه سمنان بابیان اینكه به ازای هر درختی كه در طول مسیر قطع خواهد شد درختان جدید كاشته می شود، اظهار داشت: انتقال آب از دریای خزر به سمنان با برنامه ریزی اصولی و رویكردهای علمی در آینده نزدیك اجرا می شود و این تنها راه شكوفایی استان سمنان است.
نصیری زرندی در ادامه خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه شوری آب دریای خزر از دریای جنوب كمتر است انتقال آن هزینه های كمتری را می طلبد كه مشكل نمك هم با اجرای طرح تصفیه رفع خواهد شد و بهانه ای برای توسعه است.
وی اضافه كرد: هم اكنون بخش قابل توجهی از آب در بخش كشاورزی مصرف می شود كه باید با ایجاد راهبردهای تازه از این افزایش خشك سالی پیشگیری كرد كه در شرایط فعلی اصلاح الگوی كشت و استفاده از كشت محصولات كم آب بر بهترین راه جایگزینی این مصرف به حساب می آید.
به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به سمنان در شش محور الگوی مصرف، مطالعات فنی، مطالعات زیست محیطی، مطالعات اجتماعی و اقتصادی، مطالعات سیاسی و سرمایه گذاری طرح در حال برگزاری است.

1398/03/25
17:21:58
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: آب , باد , زیست محیطی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل