گل پیچ GolPich

كشتار صدها كركس ظرف یك هفته در بوتسوانا

كشتار صدها كركس ظرف یك هفته در بوتسوانا گل پیچ: مقامات ˮبوتسواناˮ از تلف شدن بیشتر از 500 كركسِ به شدت در معرض خطر به سبب مسمومیت خبر دادند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، لاشه ۵۳۷ كركس و دو عقاب خاكی در شمال شرقی بوتسوانا كشف شده است، هر چند زمان تلف شدن این پرندگان معین نمی باشد.
دولت بوتسوانا به شكارچیان غیرقانونی مظنون است كه سه فیل را كشته و برای جلوگیری از جلب توجه، لاشه های آنها را سم اندود كرده بودند.
فعالان محیط زیست این حادثه را یكی از بزرگ ترین كشتارهای ثبت شده از گونه های در معرض خطر نامیده اند.
دولت این كشور اعلام نموده كه مسمومیت های دسته جمعی برای محیط زیست بسیار خطرناك و مضر بوده و از مردم خواسته تا دست از چنین اقدامات غیرقانونی بردارند.
از این ناحیه نمونه برداری شده تا برای تجزیه و تحلیل های بیشتر به آزمایشگاه فرستاده شود.
حلقه كركس ها به دور لاشه حیوانات از چند كیلومتری قابل مشاهده می باشد، از همین رو اغلب شكارچیان برای جلوگیری از ردیابی فعالیت هایشان توسط دولت آنها را مسموم می كنند.
بیشتر پرندگان تلف شده، كركس های پشت سفید آفریقایی بوده اند كه توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت جزو گونه های "به شدت در معرض خطر" اعلام شده اند. هم چنین ۱۷ كركس سرسفید و ۲۸ كركس كلاه پوش در بین این پرندگان تلف شده بوده اند كه هر دوی آنها نیز از گونه های "به شدت در معرض خطر" هستند.
این كشتار در طول فصل معمول تولید مثل پرندگان رخ داده است. این بدان معناست كه امكان دارد جوجه های این پرندگان نیز تحت تاثیرِ این كشتار قرار گرفته باشند.
بنا بر گزارش بی بی سی، كارشناسان محیط زیست با عنایت به سرعت پایین زادآوری و طولانی بودن دوره بلوغ كركس ها، كشتار ۶۰۰ قطعه پرنده در یك هفته را اتفاقی به دور از درك و فهم دانسته اند، چونكه این گونه ها نمی توانند این میزان از تلفات را بزودی جبران كنند.
منبع:

1398/04/02
14:16:13
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: حفاظ , حیوانات , خاك , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل