گل پیچ GolPich

یونان متهم به حیوان آزاری برای مقاصد گردشگری

یونان متهم به حیوان آزاری برای مقاصد گردشگری به گزارش گل پیچ بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در مقابل جانوران (PETA) ضمن انتشار یك ویدیو مقامات یونان را به سرپوش گذاشتن بر حیوان آزاری و رفتار ظالمانه ای كه با الاغ های مشهور جزیره «سانتورینی» می شود، متهم كرده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سانتورینی، جزیره ای در یونان با كوچه های سنگفرش شده، روستاهای سراسر سفیدپوش و غروبی خیره كننده مقصد مشهوری برای گردشگران است كه گر چه مكانی دنج و آرام در جنوب شرقی دریای اژه به حساب می آید اما فعالان حقوق حیوانات مقامات آنرا به سوءاستفاده و رفتار نامناسب با الاغ هایی متهم كرده اند كه یكی از جاذبه های گردشگری این جزیره به حساب می آید و از گونه های در معرض خطر به حساب می آید.

مقامات یونانی این جزیره همینطور از این بابت كه مانع فعالیت های تاكسیرانی و اتوبوسرانی در این جزیره می شوند و فشار بیشتر از حدی به الاغ ها برای جابه جایی گردشگران و بارها به آنها وارد می كنند، سرزنش می شوند.

این اتهامات حدود یك سال بعد از آن وارد شده كه دولت یونان با تظاهرات خشونت آمیز جدید و انتقادهای بین المللی روبرو شده است و اقداماتی فوری را همچون ممنوعیت حمل بار سنگین توسط الاغ ها به منظور حفاظت از این گونه های در معرض خطر نسبت به سوء استفاده ها تصویب كرد.

با این حال فعالان حقوق حیوانات می گویند بعد از تصویب این قانون هنوز هیچ تفاوتی در رفتار با الاغ های این جزیره احساس نمی گردد چون كه مقامات به شكلی با آگاهی چشم خویش را بر این حیوان آزاری ها برای كسب سود بیشتر و رونق گردشگری می بندند.

سال ها فعالیت مسالمت آمیز فعالان زیست محیطی و حقوق حیوانات به منظور توقف این حیوان آزاری ها در سانتورینی هیچ فایده ای نداشته است و این مورد فعالان را بر آن داشته تا به تظاهرات، فشارها و اقدامات خشونت آمیزتری ضد مقامات محلی یونانی روی بیاورند.

كارشناسان بر این باورند در صورتیكه الاغ های جزیره سانتوینی رها نشوند، این گونه از الاغ ها بزودی منقرض خواهند شد.

الاغ ها زمانی كلید حمل و نقل و كشاورزی در این جزیره محسوب می شدند اما در دهه های اخیر به علت مدرنیزه شدن و فشارهای ناشی از گردشگری كه به این الاغ ها وارد شده، جمعیتشان با كاهش شدیدی روبرو شده است. طبق داده های دانشگاه آتن، جمعیت الاغ های این گونه تنها در نیم قرن اخیر كاهش ۹۶ درصدی داشته است، به صورتی كه از ۵۰۸ هزار راس در سال ۱۹۵۵ میلادی به حدود ۱۲ هزار راس در سال ۲۰۱۵ میلادی رسیده است. از این میان حدود ۲۰۰۰ راس در جزیره سانتورینی باقی مانده اند كه بزرگ ترین جمعیت الاغ های این گونه در معرض خطر را در یونان می سازند.به گفته فعالان حقوق حیوانات الاغ های جزیره سانتورینی یونان روزانه مجبور به حمل صدها توریست هستند و در حالیكه از استراحت و آب و غذای كافی محروم هستند، هر روز تا ۲۰ ساعت به حمل مسافر و بار مشغول هستند. زمانی كه این حیوانات به علت كار بیش از اندازه و طاقت فرسا بیمار و ناتوان یا با شكستگی استخوان هایشان مواجه می شوند، بدون دریافت هیچ گونه درمانی در جزیره رها می شوند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی و با افزایش توجه جهانیان به حقوق حیوانات، یونان هم با جریمه هایی به مبلغ ۱۵ هزار یورو و حبس پنج ساله، حیوان آزاری را جرم انگاری كرد. همینطور تحت تدابیر سال قبل این كشور صاحبان الاغ ها باید به حیوانات خود فرصت های نیم ساعته برای استراحت بدهند و كار كشیدن از آنها را در دماهای بسیار بالا محدود كنند همینطور بارگیری این الاغ ها با محموله های بیشتر از ۱۰۰ كیلوگرمی یا بیشتر از یك پنجم وزن آنها ممنوع شده است.

بنا بر گزارش دویچه وله، با وجود تدابیر دولت یونان برای پیشگیری از این حیوان آزاری ها، فعالان حقوق حیوانات می گویند عدم اجرای مجازات های افراد دستگیر شده در این راستا به توقف این فعالیت ها منجر نشده است و بومیان جزیره سانتورینی هم مدعی شده اند كه كسب و كار آنها سبب توجه بیشتر به این گونه از حیوانات و كوشش برای حفظ آنها می شود.
1398/04/17
15:29:44
5.0 / 5
5274
تگهای خبر: آب , جزیره , حفاظ , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل