گل پیچ GolPich
در بسته اخبار اجتماعی گل پیچ بخوانید

از آشنایی با آلاینده ازن تا میزان حقوق دریافتی وزرا

از آشنایی با آلاینده ازن تا میزان حقوق دریافتی وزرا گل پیچ: چگونه در مقابل ازن از خود محافظت نماییم، میزان حقوق دریافتی وزرا، ماجرای پیامك های بسیج ملی كنترل فشارخون، برخورد جدی با كشف حجاب در فرودگاه ها، ممنوعیت ورود ۱۰ قلم داروی حجاج به عربستان، حالِ ریحانه و «قلبش» خوب است و آن سوی دیوار «ساماندهی كودكان» چه می گذرد؟ تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا هستند.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۷ تیر ماه) ۵۶ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است. با كلیك روی تیتر اخبار متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده است:

بازپس گیری ۲۰۰ ملك و خودرو از مدیران سابق شهرداری

عبدالحمید امامی - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران- از باز پس گیری ۸۰ ملك از مدیران سابق شهرداری تهران خبرداد.

وی در مورد بازپس گیری ۲۰۰ خودرو سازمانی و املاك كه بنا به قول شهردار تهران همچنان در اختیار مدیران سابق شهرداری اظهار داشت: سازمان املاك شهرداری تهران پیگیر بازپس گیری املاك و خودرو ها از كسانی است كه دوره تكریم آنها آخر یافته است، به خصوص در مورد املاك، واحدی برای «تخلیه» فعال شده چونكه كلیه واحدهایی كه در اختیار اشخاص است، مجاز نمی باشد و حتی اگر افراد حاضر به تخلیه املاك شهرداری نباشند از روش های قانونی استفاده می نماییم و اقدام قضائی انجام می گیرد.

وزیر كشور: بر سر روستاییان منت نگذارید

به گفته رحمانی فضلی - وزیر كشور- برخورداری روستاییان از امكانات حق شرعی، قانونی و انسانی آنان است. بنابراین اگر به روستاها توجهی می شود نه تنها نباید بر سر روستایی منت گذاشته شود بلكه باید از آنان به علت عدم توسعه و توازن پوزش طلبید.

وی اظهار نمود: نباید با پدیده روستا بعنوان مكان برخورد كرد بلكه باید برمبنای ماهیت و حقیقت مبحث ارزش گذاری كرد كه حقیقت و ماهیت انسان ها هستند. فرقی میان انسان هایی كه در شهر و روستا زندگی می كنند وجود ندارد پس توجه ما به مبحث روستا باید از منظر انسانی باشد چونكه كسانی كه در روستا زندگی می كنند همانند انسان ها در شهر نیازهایی دارند.

ماجرای پیامك های بسیج ملی كنترل فشارخون / سرانجام بیماران شناسایی شده در طرح

دكتر علیرضا رئیسی -معاون بهداشت وزارت بهداشت- با اشاره به فعالیت بسیج ملی كنترل فشارخون بالا تا ۱۵ تیرماه در سراسر كشور درباره نتایج به دست آمده از این طرح همینطور پیامك هایی كه برای شركت كنندگان در این طرح ارسال شده، توضیحاتی را عرضه داد.

حالِ ریحانه و «قلبش» خوب است + فیلم

۱۱ روز از تپش های زندگی در قلبش می گذرد. حالا آرام آرام آغوشش را برای زیستن باز می كند و آرزوهایش را یكی یكی در سر می پروراند…. ریحانه، دخترك ۱۴ ساله تهرانی كه ۱۱ روز پیش قلبِ پسركی ۱۶ ساله را كه به علت تصادف با موتور گرفتار مرگ مغزی شده بود، برایش پیوند زدند، امروز در سلامت روی تخت بیمارستان نشسته و منتظر است تا خیلی زود به خانه اش رود و روزها را لحظه لحظه زندگی كند.

مشكل بیمه ای و دارویی هموفیلی ها + پاسخ وزارت بهداشت

پرونده سازی های جدید بیمه ها برای بیماران هموفیلی، چالش جراحی های ارتوپدی و مشكل دارویی شان در دو استان مرزی دغدغه هایی است كه این روزها خاطر این بیماران را مكدر كرده است.

احمد قویدل - مدیر عامل كانون هموفیلی ایران- درباره وضعیت دارویی بیماران هموفیلی با اشاره به نقش تحریم ها و عدم تأمین منابع اظهار داشت: اینكه آمریكایی ها می گویند دارو تحریم نیست، یك جمله عوام فریبانه برای فریب افكار عمومی جهانی است. دسترسی به دارو تابع فرآیندهای پیچیده ای است حتی اگر فرض نماییم كه راست می گویند و دارو تحریم نیست، باید پرسید با وجود تحریم ها چگونه این دارو را بخریم؟ با عنایت به محدودیت های مالی كه برایمان بوجود آورده اند، می توان نتیجه گرفت كه دارو هم تحریم است. معتقدم فشار تحریم ها در حوزه درمان و داروها جان بیماران را به خطر می اندازد.

میزان «حقوق» دریافتی وزرا / داستان حقوق های نجومی جمع شد

محمد شریعتمداری - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی - با اشاره به اینكه ما در سامانه شفافیت به صورت طبیعی حقوق ۱۲۰ نفر از مدیران اصلی شركت های صندوق بازنشستگی كشوری را منتشر كردیم كه از این تعداد سه نفر دریافتی های بیشتر از حدمجاز و مقرر در مقررات و قوانین ابلاغی داشتند، اظهار داشت: همانجا هم اعلام گردید كه بخشی از این ها به حساب صندوق بازگشت داده شده و مابقی هم عودت داده می شود.

آن سوی دیوار «ساماندهی كودكان» چه می گذرد؟

بسیاری از آن كودكانی كه پنجه فقر گلویشان را فشرده و برای كار راهی خیابانشان كرده بود، حالا با اجرای طرحی به نام «ساماندهی كودكان كار و خیابان» در مركزی به نام "یاسر" در جنوب تهران به هم رسیده اند. آرزوها، دغدغه ها و حتی غم های اغلب كودكان كار شبیه هم است؛ هیچكدام در سنی نبوده اند كه با اراده و انتخاب آزادانه خود وارد این چرخه شوند اما حالا خیلی از آنها چاره دیگری ندارند. دلشان می خواست درس بخوانند، اگر دغدغه نان نبود. اگر چشمان منتظر خواهرها و برادرهای كوچك ترشان به دسترنج هر ماهشان نبود، شاید كودكان مركز یاسر امروز اینجا نبودند.

استعلام از نهادهای قانونی درباره اعمال «حداقل حقوق» برای دانشجو معلمان

علی الهیار تركمن - معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش- با اشاره به اینكه حقوق دانشجومعلمان بر مبنای قانون متعهدین خدمت تعیین می شود و اصلاح آن برای اعمال حداقل حقوق، نیازمند دریافت استعلام از نهادهای قانونی می باشد، اظهار داشت: در حال پیگیری هستیم تا اگر مجوز دادند كه دانشجومعلمان هم مشمول اعمال حداقل حقوق هستند. اساسا احكام را اصلاح خواهیم كرد، در غیر این صورت چنین اتفاقی نمی افتد.

خانواده ها پشت درهای دبستان پلمب شده "زیوری" / استانداری پیگیر است

هفته گذشته اخباری در خصوص احتمال پلمب ۱۱ مدرسه تحت مالكیت بنیاد شهید منتشر و به دنبال آن در روز ۱۰ تیرماه دو مدرسه ابتدایی دخترانه "زیوری" در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه "شهدای هسته ای" در منطقه ۳ تهران پلمب شدند. اولیای دبستان دولتی زیوری به دنبال مشكلات بوجود آمده برای آنها در مقابل این مدرسه جمع كردند و خواهان تعیین تكلیف نهایی این مورد شدند.

آشنایی با عامل آلودگی هوای این روزهای تهران + سفارش های بهداشتی

محسن روشنی - مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران- ضمن اشاره به چگونگی تولید آلاینده ازن و تفاوت آن با لایه ازن اظهار داشت: آلاینده ازن طی ظهر و عصر روزهای تابستانی به بیشترین مقدار خود می رسد. ازاین رو به افراد جامعه بخصوص گروه های حساس سفارش می نماییم كه بین ساعات ۱۲ تا ۱۸ فعالیت خود در فضاهای باز را كاهش دهند.

كیفیت هوای تهران از آغاز سال تابحال ۱۶ روز در شرایط نامطلوب قرار داشته است كه علت آن در تمام روزها افزایش غلظت آلاینده ازن بود. هوای تهران قبل از این عموماً در پاییز و زمستان تحت تأثیر آلاینده هایی همچون ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون قرار می گرفت و در بعضی روزها هم ذرات معلق كمتر از ۱۰ میكرون هوای پایتخت را آلوده می كرد. در این میان كمتر صحبت از آلاینده ای به نام ازن بود. این آلاینده حدود سه سال است كه در ماه های گرم سال هوای پایتخت را آلوده می كند. ازاین رو طی سال قبل ۱۶ روز از هوای تهران را برای حساس ها ناسالم كرد اما امسال تابحال ۱۵ روز از هوا را ناسالم برای گروه های حساس و یك روز را ناسالم برای همه افراد كرده است.

آخرین وضعیت زلزله مسجد سلیمان؛ افزایش مصدومان به ۴۰ تن

اسماعیل نجار - رئیس سازمان مدیریت بحران كشور- با بیان آماده باش تمامی دستگاه های امدادی به دنبال زلزله مسجد سلیمان از مرگ یك تن تا كنون اطلاع داد.

تخریب بیشتر از ۵۰ درصدی هشت خانه به دنبال زلزله مسجد سلیمان

مرتضی سلیمی - رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر- از ترك های جزئی منازل در ۱۰ روستا و تخریب بیشتر از ۵۰ درصدی هشت خانه به دنبال زلزله مسجد سلیمان اطلاع داد.

پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی طی امروز عبارتند از:

دستگیری مردی كه زنش را طعمه مردان كرده بود

آشنایی با عامل آلودگی هوای این روزهای تهران + سفارش های بهداشتی

ماجرای پیامك های بسیج ملی كنترل فشارخون / سرانجام بیماران شناسایی شده در طرح

میزان «حقوق» دریافتی وزرا / داستان حقوق های نجومی جمع شد

برخورد جدی با كشف حجاب در فرودگاه ها / ممنوعیت ورود ۱۰ قلم داروی حجاج به عربستان

منبع:

1398/04/18
14:27:57
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: آلودگی , بحران , بهداشت , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل