گل پیچ GolPich
نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

360 برگ تخلفات معدن بوكسیت شاهوار به وزیر صمت عرضه شده است

360 برگ تخلفات معدن بوكسیت شاهوار به وزیر صمت عرضه شده است به گزارش گل پیچ نماینده شاهرود و میامی در مجلس اظهار داشت: شكایت محیط زیست از معدن بوكسیت شاهوار در حال رسیدگی است و همینطور گزارش های تخلفات، اسناد و مدارك در ۳۶۰ برگ تهیه و به وزیر صمت عرضه شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، سید حسن حسینی شاهرودی قبل از ظهر پنج شنبه رد سومین جلسه شورای اداری شاهرود به میزبانی سالن جلسات فرمانداری این شهرستان بابیان اینكه معدن بوكسیت تاش یك دغدغه مهم زیست محیطی برای مردم شاهرود قلمداد می شود، اظهار داشت: در این معدن، بر اجرای قانون بسیار تاكید شده اما از جانب ادارات و دستگاه های تابعه اقدام عملیاتی صورت نگرفته است و متاسفانه به جز محیط زیست مابقی دستگاه های اجرایی در سطح استان سمنان از حوزه خود دفاع نكرده و نمی كنند.
وی بابیان اینكه اگر بنا به اجرای قانون است چرا تصمیم تعطیلی معدن از جانب شورای تأمین عملیاتی نمی گردد، خاطرنشان كرد: شكایت محیط زیست در حال رسیدگی است گزارش ها تخلفات و اسناد و مدارك در ۳۶۰ برگ تهیه و به سمع و نظر وزیر رسیده است از جانب دیگر در بازدید روز گذشته همراه با معاون اقتصادی استاندار سمنان مقرر شد معدن به صورت كامل در بازه یك الی دو ماه تعطیل و اقدامات زیر بنایی برای اصلاح موارد ۱۵ گانه تعهدات خویش را عمل كند سپس برای ادامه یا تعطیلی دائم آن تصمیم گیری خواهد شد.
ایجاد ۵۰۰ شغل در شاهرود
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینكه سال قبل ۵۰۰ شغل در شاهرود بوجود آمده است، اظهار داشت: با حضور سرمایه گذاران در این شهرستان مقرر شد تا یك واحد تولید میوه خشك با ایجاد دو هزار شغل و با اولویت به كارگیری افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی با در اختیار دادن تسهیلات ارزان قیمت راه اندازی شود كه این واحد در حال طی مراحل خود است.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه برای ایجاد شغل و تولید ثروت و حل مشكلات روزمره باید تصدی گری دولت به حداقل برسد، خاطرنشان كرد: می بایست سمت وسوی نقدینگی را به سمت تولید خانگی پیش برد و در غیر این صورت با بیكاری و پدید آمدن جرائم خشن، فساد، خشونت و ناهنجاری همه شریك خواهیم بود.
وی در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینكه در مسافرت رئیس سازمان عشایر مشكلات عشایر بررسی و تصمیم های خوبی برای حل آنها اتخاذ شد، اضافه كرد: پنج درصد دام سبك استان را عشایر تأمین می كنند این بخش جامعه با بالاترین بهره وری و كمترین هزینه مشغول فعالیت هستند و ما هم می بایست با اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری امكانات موردنیاز آنها را تأمین نماییم
تخصص اعتبارات سفر رئیس جمهور
عضو خانه ملت بابیان اینكه در بحث اعتبارات سفر رئیس جمهور به شاهرود كه سال قبل صورت گرفت، اولویت با پروژه های ردیف دار ملی است، اظهار داشت: ۱۲ پروژه در شاهرود وجود دارد كه فاقد ردیف است و در اولویت بعدی گنجانده شده اند بنابراین همت مدیران برای جذب اعتبارات آنها یك اجبار است.
حسینی شاهرودی در ادامه خاطرنشان كرد: مسیر جاده شاهرود طرود معلمان پس از سفر رئیس جمهور ۳۵ میلیارد تومان اعتبار گرفت و از آنجائیكه این راه شریانی محل اتصال شمال و جنوب كشور است، باید از مسئولان پرسید كه چرا باید بعنوان راه روستایی قلمداد شود؟ بنابراین رفع این مورد این یكی از مواردی بود كه در ردیف بودجه قرار گرفته است.
وی بابیان اینكه شاهرود با مشكل آب مواجه و وضعیت وخیم است، اضافه كرد: اگر زیرمجموعه ای در مورد تأمین آب آشامیدنی قصور داشته، می بایست بیان شود از جانب دیگر امور آب باید تا به نتیجه رسیدن مبحث انتقال آب دریای خزر، مبحث انتقال آب از چشمه قطری و سد كالپوش مشكل را به صورت مقطعی حل كند.
دولت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان كسری بودجه دارد
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان اینكه طی دو دهه همه تلاش ها به سمت كاهش وابستگی درآمد كشور به نفت پیش رفته است، اظهار داشت: طبق این سیاست گذاری در برنامه پنجم و ششم توسعه می بایست درصدی از فروش نفت به صندوق ذخیره ارزی و توسعه ملی واریز شود كه تا سال ۱۴۰۴، ۱۰۰ درصد منابع فروش نفت به این صندوق ها واریز گردد اما متأسفانه به جای ایجاد زیرساخت ها و توسعه اقتصادی این مبالغ در حوزه های جاری هزینه می شود.
حسینی شاهرودی ضمن بیان اینكه طی سنوات اخیر نتوانستیم به این تكلیف عمل نماییم و شرایط جاری كشور به سمت و سویی رفت كه ناگزیر برای تأمین خسارت سیل ویرانگر بهار امسال از این منابع استفاده شد، اضافه كرد: از سویی رویكرد دولت ها از ابتدا تابحال هم به نحوی نبود كه ما را از وابستگی به نفت نجات دهد و بودجه ما مستقل از نفت باشد.
وی بابیان اینكه فروش نفت طی سه ماهه نخست امسال به ۵۰۰ هزار بشكه رسید و این درحالی كه در بودجه فروش یك میلیون بشكه در نظر گرفته شده بود، اظهار داشت: نباید همین روند ادامه پیدا كند چونكه طبق آمار سازمان بودجه ۸۰ هزار میلیارد تومان و بر اساس گزارش دیوان محاسبات ۱۴۰ هزار میلیارد تومان دولت كسری بودجه دارد.
دوت بسیار بزرگ است
نماینده شاهرود و میامی در مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: بدنه متراكم دولت نزدیك به ۹۰ درصد از اعتبارات عمومی كشور را در خود جای داده و قسم اعظم اعتبارات به حقوق كارمندان و بازنشستگان اختصاص می یابد لاجرم باید پرداخت ها را داشته باشیم و نمی توانیم حداقل هزینه های جاری را نادیده بگیریم اما می توان پروژه های عمرانی و اعتبارت آنرا به حداقل كاهش دهیم اتفاقی كه در این ۴۰ سال نیفتاد امروز باید رخ دهد.
حسینی شاهرودی اضافه كرد: در جلسه علنی روز یك شنبه مجلس اصلاح ساختار بودجه عنوان شد تا با همه اتفاقات و نگاه مثبت دولت، مجلس و مسئولان كشور از این ظرفیت های درون مورد تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پایه اقتصاد مقاومتی بهره ببریم كه درمجموع برای پشتیبانی از صنایع كوچك و مشاغل خانگی حركت های خوبی صورت گرفت.

1398/04/29
18:32:25
5.0 / 5
4788
تگهای خبر: آب , دستگاه , زیست محیطی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل