گل پیچ GolPich

افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸

افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸ گل پیچ: رئیس مركز ملی خشكسالی از افزایش 1.7 درجه ای دمای كشور در تیرماه 98 آگاهی داد و اظهار داشت: در نخستین ماه تابستان 98 همه استان ها نسبت به بلندمدت افزایش دما داشتند.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، به وضعیت دمایی كشور در تیر ماه ۹۸ اشاره و اظهاركرد: متوسط دمای كشور در ماه گذشته، ۳۰.۷ درجه سلسیوس بود و از آنجائیكه میانگین دمای بلندمدت تیر در كشور ۲۹.۱ درجه سلسیوس است، تیر امسال نسبت به بلندمدت ۱.۷ درجه سلسیوس افزایش دما داشت.

وی با تاكید بر اینكه در تیرماه ۹۸ همه استان ها افزایش دما را نسبت به متوسط بلندمدت خود تجربه كردند، اظهار داشت: در ماه گذشته بیشترین افزایش دما در استان های چهارمحال بختیاری و سمنان با ۲.۹ درجه سلسیوس همین طور در اصفهان با ۲.۷ درجه سلسیوس بود.

رئیس مركز ملی خشكسالی افزود: در تیرماه ۹۸ استان های بوشهر و گلستان كمترین افزایش دما را نسبت به بلندمدت تیرماه خود داشتند كه در استان بوشهر در حدود ۰.۵ درجه و در گلستان حدود ۰.۷ درجه بود.

ضیائیان در ادامه با اشاره به اینكه در تیرماه ۹۸ متوسط دمای استان تهران ۲۸.۶ درجه سلسیوس ثبت گردید، اظهار داشت: از آنجا كه متوسط بلندمدت دمای تهران ۲۶.۸ درجه سلسیوس است، در تیر ماه امسال شاهد اختلاف دمای ۱.۷ درجه ای دما در تهران بودیم.
وضعیت نرمال بارش ایران در تیر ۹۸
رئیس مركز ملی خشكسالی همین طور به اشاره به میزان بارش كشور در تیرماه ۹۸ اظهار داشت: در ماه گذشته مجموع بارش كشور ۳.۴ میلی متر ثبت گردید. میزان بارش بلندمدت كشور در تیرماه ۳.۶ میلی متر است بدین سبب نسبت به دوره مشابه بلندمدت بارش كشور وضعیت نرمالی داشته اما با عنایت به اینكه در تیرماه سال قبل میزان بارش در حد ۰.۶ میلی متر بود، امسال اختلاف قابل توجهی نسبت به سال قبل در وضعیت بارش داشتیم و بارش تیر امسال نسبت به سال قبل بیشتر بود.

وی با اشاره به وضعیت بارشی استان تهران در ماه گذشته اظهار داشت: در تیرماه ۹۸ تهران ۰.۳ میلی متر بارش دریافت كرد و با عنایت به اینكه بارش بلندمدت تهران در تیرماه ۶.۴ میلی متر است امسال میزان بارش بسیار كمتر از حد طولانی مدت بوده است.

رئیس مركز ملی خشكسالی درانتها اظهار داشت: بیشترین میزان بارش تیرماه ۹۸ در استان های گیلان، مازندران و گلستان به ترتیب با ۸۴، ۶۴ و ۲۶ میلی متر بود.

منبع:

1398/05/05
14:20:48
5.0 / 5
4259
تگهای خبر: بارش , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل