گل پیچ GolPich

واكنش محیط زیست یزد به نصب سر ۲ حیوان باارزش در محیط زیست اردكان

واكنش محیط زیست یزد به نصب سر ۲ حیوان باارزش در محیط زیست اردكان گل پیچ: انتشار گسترده عكسی در شبكه های اجتماعی و واكنش منفی كاربران نسبت به نصب دو سر كل و بز در محیط زیست اردكان منجر به واكنش اداره كل محیط زیست یزد شد.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، این تصویر و مطالب بعد از آن سبب شد كه انتقادهای بسیار زیادی به محیط زیست اردكان و اداره كل استان یزد صورت گیرد و افراد زیادی از این اقدام محیط زیست گلایه كنند.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان یزد در این رابطه با تایید نصب سر این دو گونه باارزش جانوری در شهرستان اردكان گفت: این گونه ها مربوط به كشف شكار غیرمجاز و یا تلف شدن جانوران براثر تصادفات جاده ای یا بیماری است.

وی اشاره كرد: در این عرصه با عنایت به اهمیت گونه های جانوری و حفظ ژنتیك انها وقتی گونه ای بر اثر حادثه ای تلف می شود این اداره كل پس از گرفتن نمونه ژنتیكی جهت نگهداری لاشه و جلوگیری از بین رفتن آن مبادرت به تاكسیدرمی می كنند و در این تصویر هم این دو گونه به این صورت جهت مطالعات و آموزش در محل اداره شهرستان نگهداری می شود.

حدادیان با تاكید بر اینكه محیط زیست اردكان فاقد فضایی بعنوان موزه برای نگهداری این موارد است اشاره كرد: در مركز استان این جانوران در موزه تخصصی كه داریم نگهداری می شود ولی در شهرستان اردكان به سبب عدم وجود موزه، این حیوانات در داخل اداره نصب شده است تا مراجعین و دانشجویان بتوانند از نزدیك با این گونه ها آشنا گردند.

مدیرروابط عمومی حفاظت محیط زیست استان یزد با تاكید بر اینكه محیط زیست توجه بسیار ویژه ای نسبت به حفاظت از گونه های جانوری دارد اشاره كرد: نگهداری سر و یا بدن این حیوانات هم با عنایت به اینكه آنها تلف شده اند، برای این است كه بتوانیم در امتداد معرفی این گونه های مهم و همین طور حفاظت آن برای آیندگان استفاده نمائیم و بطور معمول در نقاط مختلف كشور و جهان موزه های مختلفی در ارتباط با معرفی حیوانات قرار دارد و بدن ها و سرهای گونه های مختلف جانوری در این موزه ها برای بازدید عموم قرار می گیرد.

بطور قطع و با عنایت به عدم وجود موزه جانوری در محیط زیست اردكان، نصب سر این جانوران در محیط زیست اردكان موضوعی غیرعادی یا خارج از عرف نبوده است.


منبع:

1398/05/06
13:45:34
5.0 / 5
4446
تگهای خبر: باد , بیماری , حفاظ , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل