گل پیچ GolPich

آتش سوزی ارتفاعات جنگلی كازرون و كهمره سرخی شیراز مهارشد

آتش سوزی ارتفاعات جنگلی كازرون و كهمره سرخی شیراز مهارشد به گزارش گل پیچ آتش سوزی گسترده ارتفاعات جنگلی كازرون و كهمره سرخی شیراز پس از چند روز مهارشد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، آتش سوزی عرصه های جنگلی ارتفاعات تنگ نرگسی كوه بایم بخش جره و بالاده كازرون كه از روز دوشنبه آغاز و به صورت متناوب به سمت ارتفاعات صعب العبور مسقان كهمره سرخی گسترش یافته بود مهار گشت.
شهرام منتصری مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس كه از آغازین ساعات آتش سوزی در محل حضور و مدیریت عملیات اطفاء حریق را بر عهده داشت در این خصوص به خبرنگاران اظهار داشت: این آتش سوزی در محدوده مرزی شهرستانهای كازرون و شیراز و در ارتفاعات اراضی جنگلی به وقوع پیوست كه با تلاش شبانه روزی بیش از۵۰۰ نفر از نیروهای ادارات و سازمانهای مختلف و با حضور تشكل های مردمی و اهالی محلی كنترل و مهار گشت.
مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس اظهار داشت: در این عملیات گسترده و طاقت فرسا نیروهای منابع طبیعی از اداره كل و شهرستانهای كازرون، شیراز، سپیدان، سروستان، ممسنی، فسا در كنار نیروهای غیور ارتش از تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۳۷ زرهی، مركز پیاده شیراز، به همراه مدیریت بحران استانداری، نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج، هلال احمر و اورژانس، جهاد كشاورزی، امور عشایر، محیط زیست، آتش نشانی، تشكل های مردم نهاد، گروه های آفرود سوار و طبیعت دوست از شهرستانهای مختلف فارس در كنار اهالی محلی بعد از ساعتها تلاش سخت وطاقت فرسا توانستند آتش را كنترل و مهار كنند.
وی اضافه كرد: نیروهای اطفای حریق هم اینك جهت پایش و مراقبت از سرایت مجدد آن در منطقه حضور دارند.
منتصری در مورد طولانی شدن مدت این عملیات اضافه كرد: خشك بودن علف های كف جنگل، گرمای هوا، وزش بادهای شدید و صعب العبور بودن منطقه كه دسترسی به خط آتش را با مشكل مواجه كرده بود سبب كندی عملیات اطفاء حریق شد كه در این خصوص جانفشانی خلبان های بالگرد هوانیروز ارتش، شركت هلی كوپتری ایران، هلال احمر، هوانیروز سپاه و نیروی انتظامی كه با پرواز های مختلف عملیات هلی برن نیروها را انجام دادند بر سرعت عمل نیروها در عملیات افزود كه در این راستا حداقل ۶۰ سورت پروازی توسط آنها انجام شد.
مدیر كل منابع طبیعی فارس در مورد علل بروز این آتش سوزی اظهار داشت: دلیل اصلی این آتش سوزی هنوز معلوم نیست اما آنچه مسلم است سهل انگاری و عامل انسانی سبب بروز این حریق گسترده شده است.
وی در مورد میزان خسارت وارده به عرصه های منابع طبیعی اضافه كرد: مساحت و میزان خسارت وارده پس ازپایان عملیات اطفاء و توسط نیروهای ارزیاب انجام و اعلام خواهد شد. او در آخر از مدیران ارشد استانی بخصوص استاندار فارس كه با حضور در محل آتش سوزی و نظارت مطلوب، عملیات اطفای حریق منطقه كوهمره سرخی شیراز را تحت نظر قرار دادند قدردانی كرد.

1398/05/13
20:02:14
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: آب , باد , بحران , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل