گل پیچ GolPich

هنگام وجود آلاینده ازن در هوا چه باید كرد؟

هنگام وجود آلاینده ازن در هوا چه باید كرد؟ گل پیچ: ازن از شروع سال تابحال 25 روز از هوای پایتخت را آلوده كرده است. پیش سازهای ازن مواد آلی فرار (VOC) و ناكس یا اكسیدهای نیتروژن است. این مواد در حضور نور خورشید آلاینده ازن را تولید می كنند. كاهش حضور طولانی مدت در فضای باز همچون راهكارهایی است كه می تواند تاثیر سوء ازن بر تنفس را كم كند.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، گاز ازن از تركیب سه اتم اكسیژن ایجاد می شود و یك اكسیدكننده قوی است. افزایش آلاینده ازن موجود در سطح زمین برای سلامت انسان، جانوران و گیاهان مضر است و از آن بعنوان آلاینده یاد می شود. ازن بطور مستقیم در هوا منتشر نمی گردد بلكه توسط واكنش های شیمیایی بین اكسیدهای نیتروژن و تركیبات الی فرار در حضور نور خورشید ایجاد می شود، بدین جهت میزان آن در تابستان طی اواسط روز بیشتر از سایر مواقع است.

همزمان با شروع گرما در تهران نیز شاهد افزایش غلظت گاز ازن درهوای پایتخت بوده ایم بطوریكه میزان آن طی روزهای اخیر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

در مواجهه با ازن، كودكان در معرض بیشترین خطر هستند برای اینكه ریه های آنها در حال رشد و تكامل است و اگر فعالیت آنان در خارج از منزل هنگامی كه سطح ازن بالا است، زیاد شود، احتمال تاثیر این آلاینده بر سلامت آنان بیشتر می شود.

بر اساس گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران، تنفس ازن می تواند مشكلات تنفسی مانند درد قفسه سینه، سرفه، سوزش گلو و گرفتگی ریه را سبب شود همین طور می تواند برونشیت، آمفیزم و آسم را بدتر كند. گاز ازن در سطح زمین همین طور می تواند ریه ها را برای عفونت مستعدتر كند و قرار گرفتن در معرض آن به صورت مكرر و طولانی موجب ایجاد زخم دائم در بافت ریه و در نهایت سرطان ریه شود.

در صورتی كه غلظت ازن بالاتر از حد مجاز سلامت باشد، كودكان و بزرگسالان فعال و مبتلایان به بیماری های ریوی مانند آسم باید از حضور طولانی مدت در فضای باز اجتناب كنند و در صورتیكه میزان این گاز در شرایط ناسالم قرار گیرد كلیه افراد باید حضور خود در فضای باز را محدود یا در صورت نیاز متوقف كنند.

نكته قابل توجه این است كه برخی دستگاه های تصفیه هوای خانگی با تولید گاز ازن به تصفیه هوا می پردازند و با عنایت به خطرات ناشی از ازن، استفاده از این دستگاه ها به هیچ وجه سفارش نمی گردد.

منبع:

1398/05/18
16:34:46
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: بیماری , دستگاه , كنترل , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل