گل پیچ GolPich

نابودی نیمی از حیات وحش جهان ظرف ۴۰ سال

نابودی نیمی از حیات وحش جهان ظرف ۴۰ سال گل پیچ: نتایج یك مطالعه نشان داده است كه در مدت 40 سال بیشتر از نیمی از حیات وحش جهان در جنگل ها از بین رفته است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، گروهی از فعالان محیط زیست دریافتند گستردگی و وسعت حیات وحش در جنگل های جهان تنها در مدت ۴۰ سال حدود ۵۳ درصد كاهش داشته است.
بشر در حال نابود كردن جنگل هاست و این در حالیست كه این اكوسیستم ارزشمند، بزرگترین متحد طبیعی زمین برای مقابله با پدیده سوء "تخریب اقلیم" است.
بر همین مبنا كارشناسان زیست محیطی از رهبران جهان درخواست كرده اند تا وضعیت اضطراری اعلام نموده و به توافقی جدید برای طبیعت و مردم برسند تا پدیده تخریب اقلیم متوقف شده، طبیعت حفظ شود و سیستم تامین مواد غذایی ثابت باقی بماند.
ارزیابی های جهانی از تنوع زیستی جنگل ها نشان داده است كه از بین رفتن زیستگاه ها و فرسایش آن كه عموما ناشی از فعالیت های بشر است ۶۰ درصد از تهدیدهای پیش روی جنگل ها و گونه های جنگلی را شامل می شود.
در این گزارش آمده است كه كاهش تعداد جمعیت حیوانات وحشی و پرندگان در جنگل های استوایی از قبیل آمازون بیشترین میزان بوده است.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، طبق اعلام صندوق جهانی طبیعت، جنگل ها زیستگاه بیشتر از نیمی از گونه های جانوری و گیاهی در نواحی خشكی جهان هستند كه برای سلامت كره زمین ضروری بوده و گازهای گلخانه ای مخرب را جذب می كنند.
منبع:

1398/05/23
15:09:55
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل