گل پیچ GolPich

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده های هوا در مناطق پرتردد پایتخت

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده های هوا در مناطق پرتردد پایتخت گل پیچ: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش حجم ترافیك و كاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب (30 مرداد)، افزایش غلظت برخی آلاینده ها در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف طی بامداد امروز (۳۰ مرداد) است كه شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می آورد. همین طور در طول روز همراه با در دسترس بودن عوامل لازم برای شكل گیری آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۳ تا ۱۸، افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.

به تدریج طی امشب همراه با افزایش حجم ترافیك و كاهش میزان ناپایداری جوی، افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز، وضعیت نامطلوب كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس بطور موقت در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار می شود.

این وضعیت جوی تا فردا (۳۱ مرداد) كم و بیش تداوم دارد و روند افزایشی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد فردا دور از انتظار نیست.

همچنین وزش باد در بعضی ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد و به تدریج در بعضی ساعات بعد ازظهر فردا افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود كه با عنایت به كاهش جزیی دما، بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه كاهش دارد.

از این رو انتظار می رود طی برخی ساعات فردا بر غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن بطور موقت افزوده شود كه برقراری شرایط ناسالم كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۰، در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۷۹ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/30
22:16:27
5.0 / 5
4219
تگهای خبر: باد , تردد , دما , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل