گل پیچ GolPich
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد؛

ضرورت رفع نقصها در حفاظت حیات وحش

ضرورت رفع نقصها در حفاظت حیات وحش گل پیچ: دومین نشست مشترك كمیته های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور مدیران متخصصان و كارشناسان حیات وحش در معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، در این جلسه مسائل و موضوعات در رابطه با حفاظت و مدیریت پستانداران و پرندگان وحشی همچون برآورد جمعیت ها و كاهش تعارضات و لطمه ها مورد بررسی قرار گرفت.
حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه اظهار داشت: انگیزه اصلی برگزاری این نشست ها، بررسی كاستی ها و نقصها موجود و كوشش برای رفع آنها در جهت حفاظت پایدار از گونه های پرندگان و پستانداران است.
وی افزود: از اعضای كمیته های تخصصی می خواهم كه ضمن لطمه شناسی فعالیت های مختلف در جهت حفاظت از گونه ها، لیستی از چاره ها و اقدامات موثر مبتنی بر اصول و قواعد علمی روز را تهیه كنند تا راهگشای سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت موثر و پایدار باشد.
ظهرابی همین طور با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و علمی درباره حفاظت از گونه ها در سطح جامعه، حضور در فضای رسانه ای و اطلاع رسانی را به منظور تنویر افكار عمومی و ارتقای دانش جامعه و آگاهی مطالبه گران اجتماعی را از ضروریات حفاظت برشمرد و خواهان اهتمام بیشتر مدیران، متخصصان و كارشناسان این حوزه در اطلاع رسانی علمی به جامعه شد.
در ادامه این نشست، شركت كنندگان درباب برخی موضوعات در رابطه با مدیریت حیات وحش و چگونگی اجرای برنامه های میدانی به بحث و تبادل نظر پرداختند. همین طور مقرر شد تا مسایل تخصصی مربوط به پرندگان و پستانداران در كمیته های تخصصی جداگانه ای با حضور متخصصان هر حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرند.
دومین نشست مشترك كمیته های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی، مدیركل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، همین طور رؤسای گروه های تخصصی، اعضای منتخب ادارات كل حفاظت محیط زیست برخی استان ها، نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد و نماینده پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار در سالن جلسات معاونت محیط طبیعی اجرا شد.


منبع:

1398/06/01
01:18:06
5.0 / 5
4246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل