گل پیچ GolPich

نبود بالگرد، مشكل اصلی اطفای آتش سوزی ارسباران

نبود بالگرد، مشكل اصلی اطفای آتش سوزی ارسباران به گزارش گل پیچ به دنبال آتش سوزی رخ داده از روز دوشنبه هفته پیش (28 مردادماه) در جنگل های ارسباران، مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاكید بر مهار حریق در این منطقه اظهار داشت: هم اكنون لكه گیری خاكسترها در حال انجام می باشد.حمید قاسمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: آتش در ارسباران خاموش شده است اما نیروها هنوز در منطقه حضور دارند و اهتمام دارند بوسیله بالگرد مناطقی را كه خاكستر دارند، لكه گیری كنند.

وی اشاره كرد: در اطفای آتش سوزی ارسباران، مشكل ما نبود بالگرد بود چونكه نمی توانستیم نسبت به مهار قطعی آتش در بعضی نقاط اقدام نماییم چون خاكستر باقی مانده با وزش باد شعله ور می شد. خوشبختانه روز گذشته (اول شهریور) بالگرد را تحویل گرفتیم و هم اكنون در حال فعالیت در منطقه است.

مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی در پاسخ به این پرسش كه چه مساحتی از ارسباران گرفتار حریق شده است؟ اظهار داشت: به سبب شیب و صعب العبور بودن برخی نقاط هنوز نمی توانیم نظر قطعی در این زمینه بدهیم اما بزودی بررسی های كارشناسی در این زمینه انجام و اطلاع رسانی می شود.

قاسمی همین طور در مورد عمدی بودن آتش سوزی ارسباران اظهار داشت: دستگاه های نظارتی در حال بررسی سوژه هستند و پس از تكمیل تحقیقات مشخص می شود كه چند درصد آتش سوزی عمدی و چند درصد به صورت طبیعی بوده است.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، از روز دوشنبه هفته پیش حریق در جنگل های ارسباران شروع و گسترده شد تا اینكه پس از گذشت چهار روز بامداد روز گذشته مهار گشت. روز گذشته حمید ظهرابی - معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست - در گفت و گو با ایسنا اشاره كرد: درختان ارسباران لطمه جدی دیده اند. وی همینطور از عمدی بودن حریق در ارسباران آگاهی داد و اظهار داشت كه چند فرد مشكوك دستگیر شده اند.

منبع:

1398/06/02
13:41:21
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: باد , جنگل , خاك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل