گل پیچ GolPich
دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل:

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است به گزارش گل پیچ دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل اخطار داد: آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، «كریستینا پاسكا پالمر» دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل آمازون برای سیستم های حامی زندگی طبیعی در كره زمین تهدید كننده است و لزوم دارد تمامی كشورها، شركت ها و مصرف كنندگان رابطه جدیدی را با طبیعت برقرار كنند.
وی اضافه كرد: تخریب وسیع ترین جنگل استوایی جهان یادآور آن است كه لزوم دارد رویكردهای تازه ای اتخاذ شود تا وضعیت جوی به ثبات لازم برسد و مانع شود اكوسیستم ها به مرحله ای از زوال برسند كه بازگشت آن امكان پذیر نباشد و نتایج جدی را متوجه بشر سازد.
«كریستینا پاسكا پالمر» با اشاره به اینكه آتش سوزی در جنگل آمازون به نقطه ای رسیده كه نشان داده است با بحران جدی روبرو می باشیم، تصریح كرد: این بحران تنها متوجه جنگل آمازون نیست و این نگرانی وجود دارد كه در جنگل ها و اكوسیستم های دیگر هم شاهد این بحران باشیم.
بحران های محیط زیستی جهان نگرانی فزاینده ای در سیاست های بین المللی است. جنگل زدایی در آمازون یكی از موضوعات مهم مطرح شده در اجلاس سران گروه هفت در فرانسه بود. همینطور در ماه سپتامبر رهبران جهان در نیویورك گرد هم جمع خواهند شد تا در نشست اقدامات آب و هوایی شركت نمایند.
به گزارش روزنامه گاردین، به قول دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل لازم است در هر راهكار پیشنهادی، "طبیعت" در مركز تصمیمات قرار گیرد. ما نمی توانیم با این مورد به صورت جداگانه برخورد نماییم و همینطور حل بحران تغییرات اقلیمی بدون در نظر گرفتن تنوع زیستی امكان پذیر نیست.1398/06/09
19:30:09
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: آب , بحران , جنگل , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل