گل پیچ GolPich

ضرورت توسعه مشاغل سازگاری اقلیمی در جهان

ضرورت توسعه مشاغل سازگاری اقلیمی در جهان گل پیچ: بر طبق گزارش كمیسیون جهانی سازگاری اقلیمی، سرمایه گذاری 1.8 تریلیون دلاری برای كمك به جوامع در زمینه سازگاری با پدیده تغییرات اقلیمی بین سال های 2020 و 2030 میلادی می تواند 7.1 تریلیون دلار سود به همراه داشته باشد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، این گزارش از طرف "كمیسیون جهانی سازگاری اقلیمی" تدوین شده است؛ این كمیسیون متشكل از گروهی از رهبران سیاسی و تجاری به رهبری بان كی مون دبیركل سابق سازمان ملل متحد، بیل گیتس بنیانگذار مایكروسافت و كریستالینا جورجیوا مدیرعامل بانك جهانی بوده كه وظیفه دارند "پایداری سازگاری اقلیمی در دستور كار جهانی" را قبل از نشست آتی "اقدام اقلیمی" سازمان ملل در نیویورك در ۲۳ سپتامبر بالا برند.
این كمیسیون از دولت ها خواسته تا سرمایه گذاری بیشتری در زمینه سازگاری اقلیمی انجام دهند، چونكه سرمایه گذاری ها با سرعت و مقیاس لازم برای رفع تأثیرات رو به وخامت تغییرات اقلیمی صورت نمی گیرد.
بان كی مون در بیانیه این كمیسیون اعلام نموده سرمایه گذاری در زمینه سازگاری اقلیمی نه تنها اقدامی صحیح است، بلكه كاری هوشمندانه برای رشد اقتصادی و ایجاد جهانی مقاوم در مقابل اقلیم ها به حساب می آید.
این گزارش پنج سوژه را تعیین كرده كه در آن نیاز فوری به سرمایه گذاری وجود دارد كه شامل ایجاد سیستم های آگهی اولیه، زیرساخت های مقاوم در مقابل اقلیم ها و منابع آب، توسعه كشاورزی دیمی و حفاظت از اكوسیستم های مانگرو و حرا است.
بیل گیتس نیز با اشاره به این مساله كه میلیون ها كشاورز كوچك و خانواده های آنها در كشورهای در حال توسعه در بین لطمه پذیرترین افراد در مقابل تغییرات شدید دما و بارندگی هستند كه موجب كاهش محصولات كشاورزی می شود، اعلام نموده كه با پشتیبانی بیشتر از نوآوری ها، می توان فرصت های جدیدی را به وجود آورده و موجب تغییر در اكوسیستم جهانی شد.
بنا بر گزارش رویترز، در این گزارش از طرف كمیسیون جهانی سازگاری هم چنین ذكر شده كه سازگاری اقلیمی با جلوگیری از ضررهای آینده، تشویق نوآوری ها و ارائه مزایای اجتماعی و زیست محیطی، "سود سه گانه"ای به همراه خواهد داشت.
منبع:

1398/06/20
22:59:02
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: آب , بارندگی , برند , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل