گل پیچ GolPich

تلاش پكن برای خروج از لیست آلوده ترین شهرهای جهان

تلاش پكن برای خروج از لیست آلوده ترین شهرهای جهان به گزارش گل پیچ پكن، پایتخت چین در نظر دارد از لیست ۲۰۰ شهر آلوده جهان امسال میلادی (۲۰۱۹) بیرون برود و داده ها هم از آن حكایت می كند كه غلظت دودهای خطرناك در ماه آگوست به پایین ترین میزان خود رسیده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، داده های مربوط به شركت فناوری كیفیت هوای مستقر در سوئیس نشان داده پكن مقرر است امسال میزان ذرات كوچك PM۲.۵ را كه به ریه صدمه جدی وارد می كنند، نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی تا حدود ۲۰ درصد و نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی تا حدود ۳۰ درصد كم كند.
این پایتخت در خط مقدم جنگ ضد آلودگی هوا است كه در سال ۲۰۱۴ میلادی شروع شده و برای تعطیلی و جابجایی صنایع آلاینده، بهبود استانداردهای سوخت و انتشار و كاهش مصرف زغال سنگ در سطح شهر و مناطق اطراف آن كوشیده است.
با این وجود كیفیت هوای شهر در سال ۲۰۱۹ میلادی احتمالاً بیشتر از چهار برابر بالاتر از میانگین راهنمای غلظت PM۲.۵ سالانه ۱۰ میكروگرم بر متر مكعبِ سازمان جهانی بهداشت و هم چنین بالاتر از استانداردِ ۳۵ میكروگرمِ ملی موقت چین خواهد بود.
در هشت ماهه نخست امسال میانگین غلظت PM۲.۵ در پكن به صورت ساعتی ۴۲.۶ میكروگرم، یعنی ۱۹.۳ درصد پایین تر از سال قبل بوده است. این آمار كمتر از نیمی از میانگین در مدت مشابه سال ۲۰۰۹ میلادی است.
دولت چین اعلام نموده كه در طول كمپین خود ضد آلودگی هوا در سال ۲۰۱۹ میلادی اقدامات مؤثرتر و هدفمندتری را اتخاذ خواهد نمود و در عین حال تلاش های خویش را برای مجازات متخلفان كاهش نخواهد داد.
بنا بر گزارش رویترز، پكن قبل از این گفته بود كه آتش بازی و فروش سوخت را در ماه جاری محدود خواهد نمود تا آلودگی هوا را در جشن هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق در اول اكتبر به حداقل برساند.



1398/06/21
20:36:53
5.0 / 5
4424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل