گل پیچ GolPich

اظهارات وزیر صنعت درباره حذف اجبار نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی

اظهارات وزیر صنعت درباره حذف اجبار نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی به گزارش گل پیچ وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره موافقت معاون اول رئیس جمهوری با درخواست یك شركت تولیدكننده خودرو های دیزلی در مورد حذف اجبار نصب فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی تا زمان رفع تحریم های اعمالی ضد كشور، اظهار نمود: در شرایط عادی وزارت صنعت هم مخالف حذف این قطعه است اما به علت شرایط تحریمی امكان تامین برخی تجهیزات وجود ندارد.


رضا رحمانی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: در صنایع مختلف مسائل زیست محیطی بطور قطع لحاظ می شود و در وزارت صنعت هم توجه به مسائل زیست محیطی را یك وظیفه می دانیم.
وی افزود: به تازگی مباحثی در مورد استانداردهای جدید مطرح گردیده است و شورایعالی استاندارد هم جلساتی در این خصوص برگزار كرده كه به نظر من مباحث مطرح شده در آن شورا باید به اطلاع مردم رسانده شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: استانداردهای ما در گذشته ۵۵ گانه بود اما بعدا این استانداردها به استانداردهای ۸۴ گانه افزایش پیدا كرد. بعد از اعمال تحریم ها ۶۳ مورد از استانداردهای مصوب اجرا شده است و مابقی به علت عدم امكان تامین تجهیزات مربوطه به خاطر اعمال تحریم ها اجرا نشده است.
رحمانی با تاكید بر اینكه قوانین در مورد اجرای همه استانداردها همچنان لازم الاجرا است، اظهار نمود: تنها درخواستی از جانب یك شركت خودروساز برای تمدید مهلت عدم رعایت یك استاندارد مطرح گردیده است كه موافقت با این درخواست موقتی بوده و بحث درباره استفاده از قطعه مربوطه كه یك فیلتر جذب ذرات معلق است، منتفی نشده است.
وی با اشاره به تاكیدات وزارت صنعت بر اجرای استانداردهای مربوطه اظهار داشت: در مورد كالاهایی كه امكان تامین ارز یا امكان واردات آنها وجود ندارد، تصمیمات مقطعی گرفته می شود. در عین حال ما در تلاش هستیم تا حد امكان تامین كالاهایی كه امكان ساخت آن در داخل وجود دارد را در برنامه های خود قرار دهیم.
رحمانی در انتها درباره مخالفت سازمان محیط زیست در مورد حذف استفاده از فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی، تصریح كرد: وزارت صنعت در شرایط عادی هم مخالف این اقدام است.
منبع:

1398/06/27
22:35:57
5.0 / 5
4414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل