گل پیچ GolPich
در سمپوزیوم گردشگری پایدار مطرح شد:

روابط ایران و اتریش عمیق تر می شود

روابط ایران و اتریش عمیق تر می شود گل پیچ: در روزهایی كه نگاه همه رسانه های دنیا به نیویورك، مقر سازمان ملل معطوف شده تا در جریان نتیجه دیدارها و مذاكرات سران كشورها قرار گیرند، اتریش هیاتی را از وزارت گردشگری و محیط زیست پایدار به تهران فرستاده تا تعاملات گردشگری خودرا با ایران مستحكم تر كند و حتی توسعه بدهد.


به گزارش ایسنا، معاون وزیر گردشگری و محیط زیست اتریش در سمپوزیومی كه سفارت كشورش در تهران با مشاركت دانشگاه علم و فرهنگ ترتیب داده است، اظهار داشت كه برگزاری این سمپوزیوم در چنین شرایطی نشان از اهمیت روابط دو كشور دارد كه در نتیجه به تقویت هر دو كمك می نماید.
سمپوزیوم گردشگری پایدار با محور طبیعت گردی از بامداد امروز (چهارشنبه سوم مهرماه) در دانشگاه علم و فرهنگ انجام شد كه تا فردا ادامه دارد. روز قبل هیات اتریشی در دیدار با مقامات گردشگری ایران، سومین كارگروه را در یك سال قبل تشكیل دادند و برنامه های آینده برای همكاریهای دو جانبه را مشخص كردند. این تعاملات در نتیجه توافق های دو كشور در سه سال پیش است.
سفیر اتریش در ایران، این توافق را یكی از كمك های اتریش در جریان تعهدات برجام و این سمپوزیوم را نشانه ای از عزم اتریش برای تعامل با ایران، می داند.

دعوت اتریش از ایران برای ادامه همكاری ها
گونترلیبل ـ معاون وزیر گردشگری و محیط زیست پایدار اتریش ـ كه سفر كوتاهی به تهران به انگیزه شركت در كارگروه همكاریهای گردشگری ایران و اتریش و سخنرانی در سمپوزیوم گردشگری پایدار داشت، اظهار داشت: سوژه این سمپوزیوم همچون گردشگری و طبیعت گردی كاملا در رابطه با مباحثی است كه حالا ما در وزارتخانه مان دنبال آن هستیم.
او سپس به تجربیات اتریش در حوزه پارك های ملی و سایت های اكوتوریسم اشاره نمود و اضافه كرد: اتریش شش پارك ملی و ۵۰ سایت محلی و بیشتر از ۱۰۰ منطقه اكوتوریستی ثبت شده دارد كه در زمینه حفظ تنوع زیستی و ایجاد مراكز تحقیقاتی فعالیت می نمایند، در این مراكز به نقش گردشگری و توسعه اكوتوریسم توجه ویژه ای می شود. ما توجه ویژه ای هم به رنجرهای پارك های ملی داریم، آنها نقش سفرای پارك های ملی را ایفا می كنند و نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارند.
معاون وزیر گردشگری و محیط زیست پایدار اتریش ضمن اعلام آمادگی كشورش برای انتقال این تجریبات به ایران، برای میزبانی سمپوزیوم بعدی، اعلام آمادگی كرد.

این رفت و آمدها روابط ایران و اتریش را عمیق تر می كند
ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم از همكاریهای سفارت اتریش با ایران در حوزه گردشگری تشكر كرد و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: در سالی كه شعار سازمان جهانی جهانگردی درباره اشتغال است، در ایران نیز توجه ویژه ای به آموزش، مهارت و اشتغال می شود.
وی بیان كرد: روابط خوبی بین ایران و اتریش در همه ابعاد و زمینه ها برقرار است. در این میان روابط و همكاریهای گردشگری جایگاه مهمی دارد. در سال های گذشته سند همكاری دو كشور را امضا كردیم و تبادل هیات های رسمی، دانشگاهی و خصوصی بین دو كشور برقرار شد. در كمتر از دو سال قبل سه نشست كمیته فنی گردشگری انجام شد و توافق های خوبی حاصل شد، برای مثال در دو نشست قبلی، همكاریهای آموزشی خوبی احصاء شده و در نشست روز گذشته با محور اكوتوریسم و توسعه پایدار، سرفصل های جدیدی برای همكاری دو كشور تدوین شد. همین طور به توافق رسیدیم نشست بعدی با سوژه ارتقا كیفیت خدمات گردشگری در اتریش اجرا شود.
او اشاره كرد: این رفت و آمدها و روابط رسمی بسترساز ارتباط میان دانشگاه ها و بخش های خصوصی دو كشور خواهد شد و در نهایت به تعمیق روابط ایران و اتریش كمك می نماید.
سید سعید هاشمی ـ رئیس دانشگاه علم و فرهنگ ـ كه در برگزاری این سمپوزیوم با سفارت اتریش مشاركت داشت، اظهار داشت: دانشگاه علم و فرهنگ پیشرو در رشته های گردشگری می باشد. ارتباطات و تعاملات بین المللی از اهداف اصلی این دانشگاه است. این سمپوزیوم فرصت تبادلات دانشگاهی بین ایران و اتریش را فراهم نموده است.فراتر از كوهستان همكاری كنیم
كارن شیله، معاون انجمن دوستداران طبیعت اتریش كه ۱۵۰ هزار عضو دارد، با اشاره به همكاریهای دو كشور در زمینه كوهستان كه از سال ۲۰۱۸ شروع شده است، اظهار داشت: این انجمن حالا مایل است سطح همكاری ها را فراتر از كوهستان ببرد.
وی ادامه داد: فعالیت های ورزشی این انجمن با تمركز بر توسعه پایدار پیگیری می شود. ما می توانیم تجربیات خودرا خصوصاً در حوزه پارك های ملی به ایران انتقال دهیم. طراحی مسیرهای كوهنوردی از دیگر طرح های ما است كه راهبردهایی را در آن درنظر می گیریم تا به توسعه پایدار برسیم و امیدوارم جوامع محلی از منافع این نوع همكاری ها منتفع شوند.
رضا زارعی ـ رئیس فدراسیون كوهنوردی ایران ـ در سخنانی بیان كرد: در فضای این سمپوزیوم با بكارگیری علم و تجربه می توانیم بهترین ایده ها را اجرا نماییم.
او با بیان این كه بیشتر از نیمی از فضای ایران را مناطق كوهستانی در برگرفته كه با وجود ۲۶۰ قله بالای ۴ هزار متر در این سال های خشكسالی از این مخازن می توان بهترین بهره را برد، اظهار نمود: برای حفاظت از كوهستان های ایران تدوین سیاست ها در قالب علمی لزوم دارد، این اتفاقی است كه گردشگری كوهستان می تواند رقم بزند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، رئیس سازمان محیط زیست و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای سخنرانی در این سمپوزیوم دعوت شده بودند كه معاون گردشگری بجای وزیر سخن گفت اما هیچ نماینده ای از محیط زیست در این سمپوزیوم كه سوژه آن با توسعه پایدار و محیط زیست پیوند خورده، حضور نداشت.
سمپوزیوم گردشگری پایدار نیز با برگزاری كارگاه هایی با سوژه هایی چون «توسعه محصولات اكوتوریستی»، «ملزومات كیفیت در اكوتوریسم»، «اكوتوریسم فرصتی برای ایران در بازار اروپا»، «تبادل تجربه با ایران، پیشنهادات برای موفقیت اكوتوریسم با مثال هایی از آبپ و قفقاز»، «پارك های ملی، طبیعت، پناهگاه های حیات وحش»، «سیستم های راهنمایی برای كوهنوردان ـ پشتیبانی از توریست و طبیعت»، «جلوه های معنوی گردشگری طبیعی با تاكید بر كوهستان»، «مقایسه تطبیعی توان های گردشگری كوهستان ایران و اتریش»، «طراحی و مدلسازی مسیرهای كوهنوردی» و «برنامه های آموزشی ورزش های كوهستانی در اتریش» امروز و فردا برگزار می گردد.
هیات اتریشی با اختتام این سمپوزیوم، تهران گردی خواهد داشت و از بازار تهران و كاخ گلستان دیدار خواهدنمود.

فرهنگ ملل؛ نمایش دانشجویانی از فلسطین تا ساحل عاج
در حاشیه سمپوزیوم ایران و اتریش نیز نمایشگاهی با عنوان فرهنگ ملل با همكاری اداره دانشجویان غیر ارانی سازمان دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه علم و فرهنگ به مدت دو روز برگزار شده كه دانشجویان روزنامه نگاری، ادبیات فارسی و سایر رشته ها از كشورهای یمن، هندوستان، تونس، ینگلادش، سنگال، ساحل عاج، افغانستان، فلسطین، سوریه، قرقیزستان، الجزایر، عراق، پاكستان و قزاقستان به معرفی سنت ها، پوشاك، هنرهای دستی و آداب خود پرداخته اند. این نمایشگاه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شده است.


منبع:

1398/07/04
14:10:38
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: آب , باد , حفاظ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل