گل پیچ GolPich
رییس سازمان محیط زیست در دیدار با معاون وزیر محیط زیست اتریش:

نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست است

نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست است به گزارش گل پیچ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: چهار سوژه پسماند، آلودگی هوا، گرد و غبار و تالاب ها از دغدغه های رئیس جمهوری است. از جانب دیگر حل این مسایل با تحریم ها مقابل ایران همزمان و سبب شده نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست باشد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا گونتر لیبل - معاون وزیر محیط زیست اتریش - در دیدار با عیسی كلانتری - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - درباب همكاریهای مشترك ایران و اتریش گفت و گو و تبادل نظر كرد.

عیسی كلانتری در این دیدار اظهار داشت: من وقتی وضعیت كنونی محیط زیست دنیا را می بینم واقعا نگران نسل های آینده می شوم چونكه اصلا جایی برای نسل های بعد باقی نگذاشته ایم. در عین حال محیط زیست در منطقه ما شكننده تر از اروپا است. ما كشور وسیعی هستیم و جمعیتی داریم كه دو درصد جمعیت كل دنیا را شامل می شود. در كنار همه این ها تبخیر در منطقه ما دو برابر متوسط در جهان است.

معاون رئیس جمهوری در ادامه به عوامل تخریب محیط زیست اشاره و اظهاركرد: هنگامی كه فشارها زیاد می شود، تخریب محیط زیست هم بالا می رود. مثلا مشكل آب در كشور ما جدی است و موجب خشك شدن تالاب ها و وقوع طوفان های نمكی شده است.

كلانتری به مشكل پسماند در شمال كشور نیز پرداخت و اظهار داشت: معضل بزرگی به نام پسماند در شمال ایران وجود دارد كه باید هرچه سریعتر سامان داده شود. تولید سرانه پسماند در ایران و اتریش هر دو باهم برابر و معادل، ۷۰۰ گرم است در صورتیكه سرانه تولید اتریش حدود هفت برابر ایران است.

وی درباره شدت مصرف انرژی اظهاركرد: بیشتر از ۴۵ میلیون خودرو در ایران در حال تردد است كه مصرف سوخت بالایی دارد. ایران سالانه ۱۲۰ میلیارد دلار انرژی مصرف می كند و معادل ۴۰ درصد كشور چین است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نبود زیربنای مناسب را موجب به وجود آمدن این مشكلات دانست و اظهار داشت: ما حدودا همه این نقاط ضعف را تشخیص داده ایم اما حل این مشكلات، نیازمند صرف بودجه و برخورداری از تكنولوژی است كه در شرایط فعلی و با عنایت به تحریم ها این مساله گرفتار مشكل شده است.

در ادامه این دیدار معاون وزیر محیط زیست اتریش اظهار داشت: مشكل اصلی نداشتن پول و ثروت نیست بلكه محیط زیست و نسل های آینده است.

وی درباب توجه به محیط زیست در كشورش اظهار داشت: هفته آینده انتخابات مجلس اتریش برگزار می گردد و محیط زیست یكی از مهم ترین محورهای برنامه احزاب مختلف است برای اینكه این مساله یك وجه اجتماعی هم دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست معاون وزیر محیط زیست اتریش درانتها اظهاركرد: مهم ترین موضوعی كه در برنامه های احزاب اتریش وجود دارد بحث افزایش تصاعدی مالیات ها بر تولید كربن است كه می تواند موجب كاهش جدی مصرف انرژی و به صفر رساندن مصرف سوخت های فسیلی در این كشور شود.

منبع:

1398/07/04
20:53:03
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل