گل پیچ GolPich

هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود

هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود به گزارش گل پیچ بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش غلظت ذرات معلق طی امروز و فردا (۶ و ۷ مهر) كیفیت هوا در پایتخت را در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می دهد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران از آن حكایت می كند كه طی بامداد امروز (۶ مهر) غلظت ذرات معلق افزوده می شود و با عنایت به اینكه تردد خودرو ها در اولین روز هفته نسبت به روز گذشته میزان بیشتری دارد، سبب برقراری شرایط نامطلوب در بعضی مناطق پایتخت می شود.

به تدریج با رشد ناپایداری و وزش باد شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود هرچند با عنایت به افزایش سرعت باد - بیشتر از ۸ متر بر ثانیه - در بعد ازظهر امروز احتمال گسیل گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا در مناطق مستعد وجود دارد.

در اواخر وقت امروز با كاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش حجم ترافیك، تجمع آلاینده ها بخصوص ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست؛ باآنكه وزش باد در بهبود نسبی كیفیت هوای شهر تهران موثر است.

با كاهش ناپایداری جوی تا اولین ساعات فردا (۷ مهر) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در ساعات اوج ترافیك صبحگاهی فراهم می شود و كیفیت هوا در بعضی مناطق در شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

طی بعد ازظهر فردا هم افزایش نسبی سرعت باد سبب بهبود موقتی كیفیت هوا می شود، اما در ساعات پایانی این روز با حاكمیت جوی آرام و ترافیك شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود كه به دنبال آن كیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/07/06
18:25:42
5.0 / 5
4111
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل