گل پیچ GolPich
تا یك ماه آینده؛

چوب بری های غیرمجاز از سطح خرم دره جمع آوری می شود

چوب بری های غیرمجاز از سطح خرم دره جمع آوری می شود به گزارش گل پیچ فرماندار خرم دره اظهار داشت: چوب بری های غیرمجاز تا یك ماه آینده از سطح این شهرستان جمع آوری می شود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، حجت محمدی در جلسه حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع طبیعی خرم دره با بیان این كه این شهرستان از نظر زیبایی و سرسبزی جایگاه خاصی داشته و نگین سبز زنجان شمرده می شود، اظهار نمود: این شهرستان در حوزه درختان مثمر، صنوبر، تولید انگور و حبوبات در سطح استان حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به وجود كوچه باغ های زیبا به بركت درختان سر بر آسمان برافراشته در این شهرستان، تصریح كرد: جنگل های طبیعی و دست كاشت كه رگ حیاتی خرم دره شمرده می شود، یادگار گذشتگان برای نسل های امروز است.
وی با تاكید بر لزوم اهتمام جدی در حفظ درختان و منابع طبیعی، تصریح كرد: حتی اگر بتوانیم در جلوگیری از قطع یك درخت و یا كاشت یك درخت موثر واقع شویم، گران بهاترین یادگاری را برای فرزندان در آینده به یادگار گذاشته ایم.
این مسئول با تاكید بر این كه سوداگران برای تامین منافع آنی خود حتی به مواهب خدادادی همچون منابع طبیعی و درختان نیز رحم نمی كنند، افزود: با برداشت های بی رویه از منابع آبی، ۳۰ الی ۴۰ درصد چاه های تامین آب شهرستان خشك شده است.
محمدی با تاكید بر این كه بارندگی هایی كه سال قبل اتفاق افتاد، در افزایش میزان آب های زیرزمینی تاثیر زیادی ندارد، اشاره كرد: آب های زیرزمینی یادگار نیاكان ما است.
فرماندار شهرستان خرم دره با اشاره به نقش موثر درختان در تامین اكسیژن و تصفیه طبیعی هوا، بیان كرد: بیشتر افرادی كه دارای ریه های مشكل دار هستند، در مناطقی كم درخت زندگی می كنند.
محمدی با تاكید بر این كه مدیری كه در حوزه حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست كم كاری كند، برای سیستم اجرایی قابل قبول نیست، اظهار نمود: نمی گردد كه مدیر دست روی دست بگذارد اما صدای اره چوب برها گوش فلك را كر كند.
این مسئول با تاكید بر این كه از شهروندان می خواهیم هرگونه قطع درخت در داخل و خارج از شهر را گزارش دهند، اشاره كرد: هر گونه درختی كه در داخل شهر بریده می شود باید با مجوز شهرداری باشد.
محمدی با اشاره به این كه تا یك ماه آینده چوب بری های غیرمجاز از سطح شهرستان جمع آوری می شود، افزود: یكی از اولویت های دستگاه قضایی باید برخورد با قطع كنندگان اشجار باشد.
منبع:

1398/07/09
14:46:54
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آب , بارندگی , باغ , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل