گل پیچ GolPich
نفس درختان خرم دره به شماره افتاده است،

چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان

چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان به گزارش گل پیچ رئیس اداره محیط زیست خرم دره اظهار داشت: تداوم فعالیت چوب بری های غیرمجاز به تهدید جدی برای درختان در خرم دره تبدیل گشته است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، توكل سلیمانی در جلسه حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع طبیعی خرم دره، با اشاره به نقش موثر درختان در تهویه طبیعی هوا، اظهار نمود: اگر این درختان نباشند بوی فاضلاب برای انسان ها آزاردهنده خواهد بود.
وی افزود: اگر همین اندك درختان حاشیه رودخانه كبیر در خرم دره نباشد، اساسا طی سال های آینده گرد و غبار اجازه زندگی راحت در خرم دره را نخواهد داد.
سلیمانی با بیان این كه چندین مورد پایانه صادراتی چوب به صورت غیرقانونی در حاشیه شهر خرم دره مستقر شده اند، تصریح كرد: متاسفانه چوب هایی كه در شهر زنجان و حتی ضیاءآباد بریده می شود، از خرم دره به سمت شهرهای شمالی صادر و این امر در نهایت به نام این شهرستان تمام می شود.
این مسئول با اشاره به این كه در گشت و كنترل ها همواره با صدای اره برقی هایی كه تیشه به ریشه درختان می زنند مواجه هستیم، افزود: با افرادی كه مبادرت به قطع بی رویه درختان می كنند به جد برخورد می شود.
وی از افزایش فعالیت چوب بری های غیرمجاز طی دو سال قبل در شهرستان آگاهی داد و اضافه كرد: بزرگ ترین و پراهمیت ترین سرمایه خرم دره درختان هستند كه همه ما به نوبه خود وظیفه داریم در حفاظت و مراقبت از آنها كوشا باشیم تا درختان خرم دره چوب حراج نخورند.
این مسئول با تاكید بر این كه در جلساتی كه در این عرصه برگزار می گردد باید تصمیمات موثر گرفته شود، تصریح كرد: افرادی كه پروانه آنها مغایر با فعالیتی است كه انجام می دهند باید شناسایی شده و برخورد قاطع صورت گیرد.
سلیمانی با بیان این كه طبق مصوبات جلسه، همه ماشین های حمل چوب از كامیون گرفته تا وانت باید دارای مجوزهای لازم از كمیته باشد، افزود: نیروی انتظامی نیز نسبت به برخورد با ماشین هایی كه مجوز حمل چوب ندارد اقدام خواهدنمود.
منبع:

1398/07/12
14:25:56
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: آب , باد , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل