گل پیچ GolPich

وضعیت جنگل های استوایی آمازون نگران كننده است

وضعیت جنگل های استوایی آمازون نگران كننده است به گزارش گل پیچ یك اقتصاددان برزیلی اظهار داشت: جنگل های استوایی آمازون به ˮنقطه برگشت ناپذیرˮ نزدیك شده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، این اقتصاددان برزیلی اظهاركرد: گسترش جنگل زدایی در كنار سیاست های مخرب رئیس جمهوری این كشور وضعیت جنگل های استوایی آمازون را در مدت دو سال به مرحله خطرناكی هدایت می كند كه غیرقابل بازگشت و تغییر ناپذیر است.
«مونیكا دی بوله» اضافه كرد: در این شرایط جنگل استوایی آمازون به تدریج گرفتار فرسایش شده و به صحرای خشك تبدیل می شود همین طور میلیاردها تن كربن را وارد اتمسفر می كند كه می تواند گرمای جهانی را تشدید كرده و وضعیت آب و هوایی را در آمریكای جنوبی مختل سازد.
به گزارش گل پیچ به نقل از روزنامه گاردین، این گزارش بحث های جدی را در بین پژوهشگران به دنبال داشته است. بعضی از آنان اعتقاد دارند كه تا رسیدن به این نقطه برگشت ناپذیر 15 تا 20 سال فاصله داریم درحالیكه برخی دیگر معتقدند این هشدارها به خوبی نشان دهنده تهدیدهایی است كه بقای جنگل های آمازون به سبب سیاست های رئیس جمهوری برزیل و گرمای جهانی، با آنها روبروست.
منبع:

1398/08/03
22:58:27
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: آب , جنگل , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل