گل پیچ GolPich

شكارچی گراز دستگیر شد

شكارچی گراز دستگیر شد گل پیچ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست پارك ملی لار از دستگیری شكارچیان غیرمجاز گزار و كبك در حاشیه پارك ملی لار آگاهی داد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، فرهاد زندی با بیان این خبر اظهار داشت: بامدادان روز گذشته محیط بانان پارك ملی لار حین گشت و پایش منطقه در حاشیه این پارك ملی، یك نفر شكارچی غیرمجاز گراز را دستگیر كردند.
وی گفت: از متخلف لاشه دو رأس گراز وحشی به همراه یك قبضه سلاح برنو، هشت تیر فشنگ و سایر ادوات شكار كشف و ضبط شد.
زندی با اشاره به اینكه جریمه شكار غیرمجاز هر رأس گراز معادل هشت میلیون ریال است، اضافه كرد: متخلف بعد از تشكیل پرونده و پرداخت مبلغ شانزده میلیون ریال برای شكار غیرمجاز دو راس گراز وحشی به مراجع قضایی ارائه شد.
وی با اشاره به اینكه گرازها طعمه مناسبی برای گوشتخواران بزرگ ایران خصوصاً پلنگ به شمار می روند، گفت: شكار بی ضابطه، بی خود و غیرمجاز این گونه در زیستگاه هایی كه در آنها پلنگ وجود دارد و یا احتمال زیست این حیوان وحشی است، به زنجیره غذایی پلنگ ها لطمه رسانده و بیشتر سبب می شود تا پلنگ ها به دام های اهلی هم حمله ور شوند و خسارات فراوانی را بوجود آورند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست پارك ملی لار در ادامه به دستگیری شكارچی غیرمجاز كبك در این منطقه در روز گذشته نیز اشاره داشت و اظهار داشت: از متخلف تعداد یك قطعه كبك و یك قبضه سلاح دولول فاقد مجوز حمل كشف و ضبط شد.


منبع:

1398/09/21
20:28:01
5.0 / 5
5243
تگهای خبر: حفاظ , شكار , مجاز , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل