گل پیچ GolPich
محسن هاشمی مطرح كرد

بررسی بوی نامطبوع تهران درهم اندیشی با حناچی

بررسی بوی نامطبوع تهران درهم اندیشی با حناچی گل پیچ: رئیس شورای شهر تهران از نقش پررنگ گوگرد در انتشار بوی نامطبوع در تهران آگاهی داد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، محسن هاشمی بامداد امروز قبل از شروع جلسه شورای شهر تهران در مورد جلسه هم اندیشی بامداد امروز اعضای شواری اسلامی شهر تهران و حناچی شهردار تهران با بیان این كه دو سوژه آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع در دستور بررسی قرار گرفت اظهار داشت: علاوه بر شهردار تهران، مدیران و مسئولان اداره كل محیط زیست شهرداری نیز حضور داشتند كه حدودا كل جلسه به بحث انتشار بوی نامطبوع اختصاص داده شد.
وی با بیان این كه شهرداری تهران گزارشی ارائه كرد كه نمودارها نشان داد كه در 23 آذر ماه سطح گوگرد بمراتب بالاتر بود و یك پیك افزایشی داشته است اظهار داشت: كارشناسان در حال تحقیق و بررسی هستند.
هاشمی در مورد وضعیت آلودگی هوای تهران نیز با بیان این كه در این نشست سهم هر دستگاه در آلودگی هوا مشخص شد و مسئولان امر گزارشی در این خصوص ارائه كردند اظهار داشت: دقت داشته باشید كه سوژه آلودگی هوا و انتشار ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون دو سوژه متفاوت می باشد و به شكلی كه در حوزه آلایندگی پای آلاینده های گازی، كامیون 1.3 درصد، تاكسی 9 درصد، موتور 21 درصد، وانت 9.5 درصد، اتوبوس 0.5 درصد و سهم خودرو سواری 37 درصد بوده است. اما در مبحث تولید ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون سهم خودرو ها 13 درصد، كامیون 15 درصد، و موتور سیكلت ها تنها 10 درصد بوده است.
هاشمی با بیان این كه كمیسیون اصل نود گزارشی درباب سهم دستگاه های دخیل در آلودگی هوا منتشر نموده اظهار داشت: سهم 9 دستگاه در این عرصه مشخص شده است.
وی در مورد بوی نامطبوع در تهران نیز اظهار نمود: هنوز تكلیف مشخص نشده اما گزارش ها نشان میدهد كه سهم گوگرد بالا رفته است و دقت داشته باشید كه كارخانه سیمان مجاور تهران در 150 روز گذشته از مازوت استفاده می كرده است و آرادكوه بنظر می رسد نقش كمی داشته باشد.
هاشمی درباب متروی شهرك های اقماری با بیان این كه از سال 86 و با بالارفتن جمعیت شهرك های اقماری اطراف تهران بحث توسعه حمل و نقل عمومی عنوان شد اظهار داشت: الان تعداد شهرك ها به 43 شهرك و با حدود 6 میلیون نفر جمعیت رسیده است و بنظر می رسد توسعه حمل و نقل عمومی خصوصاً مترو بعنوان بهترین وسیله تردد یك گردنگیر است.
رئیس شورای شهر تهران اضافه كرد: بحث متروی اسلامشهر مدتها مسكوت مانده بود اما حالا با تلاش شهرداری اسلامشهر این مهم در دستور كار قرار گرفته است.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، هاشمی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص این كه علیخانی رئیس كمیسیون حمل و نقل به شهردار تهران نامه زده كه 2.5 میلیارد تومان كمك بابت مابه تفاوت بنزین به پلیس راهور بدهید، اظهار داشت: از این مساله اطلاعی ندارم و باید نامه را ببینم.
وی در ابتدای جلسه شورا با سپردن جلسه به نایب رئیس شورا، صحن شورا را ترك كرد و در حال خروج از در شورا خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: آقای رئیسی یك جلسه در مورد آلودگی هوا گذاشتند و باید به آنجا بروم.
منبع:

1398/10/01
11:53:13
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: آلودگی , تردد , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل