گل پیچ GolPich
پس از چندین ماه آتش سوزیِ ویرانگر و مرگبار،

ابر حریق استرالیا تحت كنترل درآمد

ابر حریق استرالیا تحت كنترل درآمد به گزارش گل پیچ آتش نشانان استرالیا اعلام نمودند سرانجام امروز (دوشنبه) موفق شدند ˮاَبَر حریقˮ این كشور را كه از آن به بزرگ ترین آتش سوزی استرالیا یاد شده، تحت كنترل درآورده و مرطوب شدن شرایط آب و هوایی در ایام آینده هم به مهار آتش سوزی ها بخصوص در مناطق روستایی كمك خواهد نمود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آتش نشانان "نیو ساوت ولز" اعلام نمودند كه سرانجام در مبارزه با آتش سوزی وسیع كوه های "گوسپر" در حومه شمال غربی سیدنی كه حدود سه ماه است از كنترل خارج شده، موفق شده اند.
به قول مقامات در این منطقه تنها بخش كوچكی باقی مانده كه هنوز در آتش می سوزد و بخش بزرگ تر آتش مهار شده است.
این آتش سوزی منطقه ای از یك پارك ملی را به اندازه سه برابر لندن بزرگ سوزانده و منجر به ایجاد چندین آتش سوزی دیگر به وسعت بیشتر از ۸۰۰ هزار هكتار معادل منطقه ای بزرگ تر از اتریش شده است.
در حالیكه آتش سوزی های اخیر استرالیا ویرانی های بسیاری بر جای گذاشته است، اداره هواشناسی این كشور بعد از یك دوره طولانی خشكسالی بارندگی هایی تا ۵۰ میلی متر را برای مناطق درگیر آتش سوزی پیشبینی كرده است.
با وجود تحت كنترل درآمدن "ابر حریق" استرالیا، هنوز ده ها آتش سوزی كوچك تر دیگر وجود دارد كه مهار نشده اند.
آتش سوزی های ناشی از تغییرات اقلیمی سبب شده است كه از سراسر جهان برای كمك به جوامع انسانی و جمعیت حیوانات حمایت های مالی روانه استرالیا شود.
برآوردها از آن حكایت می كند كه در آتش سوزی های اخیر استرالیا یك میلیارد حیوان تلف شده و درختان و درختچه های بی شماری از بین رفته اند. استرالیا از تنوع جانوری و گیاهی بالایی برخوردار بوده و زیستگاه گونه های منحصر به فرد زیادی است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر محیط زیست استرالیا اعلام نموده كه در بعضی مناطق كوالاها امكان دارد در دسته حیوانات در معرض خطر قرار بگیرند.1398/10/23
22:32:19
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: آب , بارندگی , حیوانات , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل