گل پیچ GolPich
در كارگروه كاهش مصرف پلاستیك تاكید شد

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش ها

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش ها به گزارش گل پیچ نشست كارگروه كاهش مصرف پلاستیك با تاكید بر ابلاغیه شهردار تهران در مورد ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یك بار مصرف در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار گردید.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، شینا انصاری مدیركل این مجموعه با اشاره به اینكه این اداره كل در حال تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، اظهار داشت: طبق ماده ۶۲ برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به كاهش مؤثر مصرف ظروف یك بار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.
وی در ادامه اظهار داشت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضعیت موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیكی در مجموعه، به كاهش ۲۰ درصدی مصرف در واحدهای تابعه شهرداری تهران نائل شویم.
انصاری در ادامه اضافه كرد: شهرداری تهران از سال ها پیش كاهش مصرف كیسه های پلاستیكی را با عنایت به مصوبه سال ۱۳۸۸ شورای شهر دنبال كرده و هم اكنون با تاكید مجدد و بخشنامه شهردار تهران در صدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیكی و یك بار مصرف را در زیر مجموعه های خود محدود كند.
مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه كرد: ازاین رو كارگروه حاضر با هدف تهیه دستورالعمل اجرایی، تدوین شاخصهای نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجرای بخشنامه شهردار تهران تشكیل شده است.
لازم به ذكر است این كارگروه با مشاركت همه بخش های ذی ربط جهت عرضه نظرات و پیشنهادات به منظور اثربخشی بیشتر هر ماه یكبار در اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار بعنوان دبیرخانه كارگروه كاهش مصرف پلاستیك برگزار می گردد.

1398/10/27
12:33:52
5.0 / 5
4853
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل