گل پیچ GolPich

افزایش ۲۵۰ میلیون لیتری مصرف گاز خانگی

افزایش ۲۵۰ میلیون لیتری مصرف گاز خانگی به گزارش گل پیچ معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف گاز خانگی 250 میلیون متر مكعب افزایش داشته است، اظهار داشت: طی 10 ماهه ابتدای امسال 52 میلیارد متر مكعب گاز طبیعی در كشور مصرف شده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، اكبر اكبری امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای كشور كه در سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد اظهار نمود: با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و بنا بر این تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه ها رو به پایان است.
وی با بیان این كه از شروع امسال تا دی ماه ۵۲ میلیارد متر مكعب گاز طبیعی و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع در كشور مصرف شده است اشاره كرد: در مجموع طی ۱۰ ماه ابتدای امسال ۶۴ میلیارد متر مكعب نفت، گاز و گاز طبیعی به مصرف رسیده است. همین طور مصرف گاز خانگی در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ میلیون لیتر افزایش داشته است.
معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه ایران جزو كشورهای در حال توسعه است اما از نظر آلایندگی جزو ۱۰ كشور اول دنیاست اظهار نمود: طی دی ماه امسال نیز روزانه ۲۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع در بخش نیروگاه ها و حمل و نقل كشور مصرف شده است. همین طور با احتساب گاز طبیعی می توان اظهار داشت كه حدود ۵۰۰ میلیون متر مكعب گاز در بخش خانگی مصرف شده است.
وی با تاكید بر این كه تمامی این ارقام حاكی از آنست كه منابع انرژی به صورت بی رویه در كشور مصرف می شود اظهار داشت: باید هر چه زودتر فكری به حال مصرف انرژی در كشور بكنیم چونكه جزو منابع آلاینده زیست محیطی هستند.
معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: روزانه ۸۰ میلیون لیتر بنزین پاك و ۶۰ میلیون لیتر نفت و گاز پاك تولید می شود. هم اكنون در ۱۶۰ جایگاه مواصلاتی كشور سوخت با استاندارد یورو چهار توزیع و در ۴۳۰ جایگاه كلانشهرها بنزین یورو چهار توزیع می شود.
منبع:

1398/11/02
23:18:59
5.0 / 5
4059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل