گل پیچ GolPich
آخرین وضعیت آب و هوایی كشور اعلام شد

كاهش محسوس دما در نیمه شمالی كشور

كاهش محسوس دما در نیمه شمالی كشور به گزارش گل پیچ مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روزهای جمعه و شنبه، كاهش محسوس دما در نیمه شمالی كشور رخ خواهد داد و دریای خزر در این دو روز مواج است.مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی كشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: سامانه بارشی فعال بر روی كشور در روز ۵ شنبه عمدتاً تا نیمه شرقی كشور فعال بوده و سبب بارش برف و باران در این مناطق، وزش باد شدید و در استان های جنوبی كشور سبب رگبار و رعد و برق خواهد شد.
صادق ضیائیان گفت: شدت بارش در امروز (۵ شنبه) در استان فارس، هرمزگان، نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و استان كرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است.
وی اضافه كرد: امروز در بعضی از نقاط استان های واقع در غرب، مركز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرقی، با شدت كمتر بارش برف و باران پیش بینی می شود. روز جمعه این سامانه در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب كرمان فعال بوده و سپس از كشور خارج می شود. در روز جمعه سامانه دیگری مجدد وارد كشور شده و در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات جنوبی البرز مركزی و استان خراسان شمالی سبب بارش برف و باران می شود.
وی تصریح كرد: این سامانه روز شنبه در استان های واقع در غرب، جنوب غرب برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی سبب وزش باران، باد شدید، برف و در استان های جنوبی سبب رگبار و رعد و برق می شود.
ضیائیان اشاره كرد: روز یكشنبه این سامانه در جنوب شرق كشور فعال بوده و سپس از كشور خارج می شود. روزهای جمعه و شنبه، كاهش محسوس دما در نیمه شمالی كشور رخ خواهد داد و دریای خزر در این دو روز مواج است. همین طور نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، ۵ شنبه مواج خواهد بود.
به گفته وی آسمان تهران امروز ابری، مه آلود و در بعضی از ساعات روز بارش برف و وزش باد و در بعدازظهر وزش باد شدید پیش بینی می شود. فردا جمعه آسمان تهران ابری، گاهی وزش باد را شاهد خواهد بود. وی اظهار داشت: كمترین دمای تهران امشب به صفر درجه سانتیگراد می رسد و در بیشترین دما ۵ درجه سانتیگراد است. دمای هوای اردبیل امروز در سردترین ساعت به منفی ۹ درجه می رسد كه سردترین استان كشور است.


منبع:

1398/11/04
16:33:52
5.0 / 5
4065
تگهای خبر: باد , بارش , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل