گل پیچ GolPich

رد سیاه نیروگاه شهید رجایی در آسمان البرز

رد سیاه نیروگاه شهید رجایی در آسمان البرز به گزارش گل پیچ ایسنا/البرز فرماندار نظرآباد اظهار داشت: باید هر چه سریعتر فكری به حال فرونشست و ایجاد حفره در دشت ساوجبلاغ و نظرآباد نماییم چون ادامه این روند لطمه های جدی به طبیعت این منطقه وارد میكند.


جواد صادقلو در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه ۷۰ درصد آلودگی هوای این شهرستان منشا خارجی دارد؛ اظهار نمود: بخش عمده ای از آلودگی هوای نظرآباد به فعالیت نیروگاه شهید رجایی قزوین كه سوخت مازوت استفاده می نماید مربوط می شود.
وی افزود: با توجه به این كه مسیر وزش باد از این نیروگاه شهید رجایی به سمت نظرآباد است، خیلی از آلودگی ناشی از فعالیت نیروگاه وارد البرز می شود.

وی توضیح داد: البته نباید نقش شهرك های صنعتی فعال در آبیك و خود نظرآباد را نیز در افزایش آلودگی این شهرستان در طول سال های قبل نادیده گرفت.
وی در ادامه به مشكل ایجاد فروچاله ها و فرونشست زمین در دشت ساوجبلاغ و نظرآباد اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه به سبب مصرف بی رویه و بیشتر از ظرفیت منابع آب های زیر زمینی، شاهد شن و ماسه در آب هایی هستیم كه از چاه های این شهرستان برداشت می شود.
وی توضیح داد: وجود شن و ماسه در آب چاه ها نشان از پایین آمدن سطح آب های زیرزمینی این منطقه دارد كه این مساله نگران كننده است.
فرماندار نظرآباد اشاره كرد: باید هر چه سریعتر فكری به حال فرونشست و ایجاد حفره در دشت ساوجبلاغ و نظرآباد نماییم چون ادامه این روند لطمه های جدی به طبیعت این منطقه وارد میكند.
صادقلو مدیریت منابع آبی موجود به خصوص در بخش كشاورزی را مهمترین راه برای كاهش معضل كمبود آب در این شهرستان دانست و اضافه كرد: با كوشش های صورت گرفته ۸۵ درصد سیستم آبیاری باغات و زمین های كشاورزی نظرآباد به قطره ای تغییر كرده كه این امر نقش به سزایی در كاهش مصرف و مدیریت منابع آبی موجود دارد.
وی توضیح داد: علاوه بر این، با هماهنگی های صورت گرفته اراضی قولنامه ای این شهرستان هم می توانند مجوز راه اندازی گلخانه بگیرند كه این امر نیز نقش بسزایی در مصرف بهینه آب دارد.1398/11/20
14:29:29
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل