گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم:

هیچ برنامه محیطی زیستی بدون مشاركت مردم به نتیجه نمی رسد

هیچ برنامه محیطی زیستی بدون مشاركت مردم به نتیجه نمی رسد به گزارش گل پیچ ایسنا/قم مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: مهمترین اصل در حفظ و حراست از محیط زیست مشاركت مردم است و بدون برخورداری از آن هیچ یك از برنامه ها به سرانجام نخواهد رسید.


به گزارش گل پیچ به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشكینی در نشست آموزشی طلاب خارجی جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ارزشمندی برای حفظ محیط زیست به انجام رسیده است، اما همچنان چالش ها و مشكلات بسیاری در این عرصه وجود دارد.
وی توسعه و پیشرفت اقتصادی بدون توجه به مؤلفه های زیست محیطی را نامتوازن و ناپایدار و مخرب محیط زیست دانست و اظهار داشت: در كشورمان تمامی طرح ها و پروژه ها باید پیوست و مجوزهای زیست محیطی داشته و همواره نسبت به رعایت تمامی شاخص ها و استانداردها متعهد باشند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم یكی از معضلات زیست محیطی جدی در جهان را مصرف بیش از اندازه پلاستیك عنوان نمود و اضافه كرد: باید ضمن استفاده كمتر از بسته بندی، كیسه و ظروف یك بار مصرف پلاستیكی، نسبت به بازیافت پلاستیك هم اهتمام داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه انسان باید حق حیات را برای همه گیاهان و جانوران به رسمیت بشناسد، تصریح كرد: این واقعیت است كه در بیشتر موارد انسان ها به زیستگاههای جانوران تجاوز كرده اند، ازاین رو باید برای حفظ حیات خود، مراقب باشند تا حلقه های زنجیره حیات صدمه نبینند.
موسوی با اشاره به اینكه ناب ترین و درست ترین قوانین، قوانین طبیعت هستند كه ریشه الهی دارند و ما باید با آنها سازگار شویم، خاطرنشان كرد: آموزش و آگاهی بخشی به جوامع بومی و محلی برای حفاظت از زیستگاههای طبیعی و مقابله با شكار غیرقانونی بسیار اهمیت دارد.
او در آخر بر لزوم توجه به اخلاق گردشگری و اصول اكوتوریسم برای بازدید از مناطق طبیعی تاكید كرد و اظهار داشت: مسافران و گردشگران در مقابل محیط زیست وظیفه سنگینی برعهده داشته و باید گردشگری مسؤولانه را مورد توجه قرار دهند و در طبیعت چیز جز رد پا از خود به جا نگذارند.1398/11/26
21:20:39
5.0 / 5
4305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل