گل پیچ GolPich
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تأكید كرد

ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه حفاظت محیط زیست

ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه حفاظت محیط زیست گل پیچ: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف امسال در حوزه حفاظت محیط زیست تاكید كرد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، مسعود تجریشی در چهل و سومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اشاره به عملكرد وزارت نیرو در بخش برق اظهار داشت: آنچه كه وزارت نیرو در تابستان گذشته بعنوان عملكرد حوزه تولید برق داشت، بسیار عالی بود و گزارش ها نشان میدهد كه در تابستان گذشته به راحتی با برخی اقدامات تشویقی پیك مصرف شكسته شد و تابستان را پشت سر گذاشتیم.

وی اضافه كرد: در حقیقت انگیزه اقتصادی برای مردم به وجود آمد و با همكاری مردم در پیك مصرف، تابستان را به خوبی پشت سر گذاشتیم پس در بخش گاز نیز می توان همین كار را تكرار كرد.

معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه باید لطمه شناسی درباب نقش دستگاه های مختلف در حوزه های محیط زیستی صورت گیرد، اظهار داشت: باید مشخص شود هر یك از دستگاه ها و حتی مردم چه نقشی در رفع چالش های موجود در حوزه محیط زیستی دارند و به لحاظ قانونی مشخص شود هر كسی چه وظایفی و چه عملكردی داشته است؟

وی افزود: بررسی ها باید روی كلانشهرهای مختلف انجام و لطمه ها و دغدغه های موجود شناسایی شود. باید برای سال آینده با انجام نظرخواهی دغدغه های موجود احصا و نسبت به رفع آنها اقدام نماییم. بی شك مواردی كه تابحال مورد غفلت قرار گرفته باید امروز مورد توجه قرار بگیرند تا سال آینده نسبت به امسال عملكرد بهتری داشته باشیم.

تجریشی تاكید كرد: امروز مردم و مسئولان نسبت به وضعیت هوا حساس هستند و برخورداری از هوای خوب، مطالبه گری بالایی در بین مردم دارد پس این مطالبه گری باید زنده نگه داشته شود تا از این مسیر بهبود شرایط حاصل شود. اساسا تعطیلی مكرر مدارس به سبب آلودگی هوا زیبنده نیست.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه سرهنگ موسوی پور - جانشین پلیس راهور تهران بزرگ - درباب روند اجرای طرح كاهش آلودگی هوا در تهران اظهار داشت: باید مشكلات موجود بر سر اجرای این طرح به صورت كلان و در سطح فرماندهی پلیس و شهرداری تهران مطرح و تصمیم گیری شود. هم اكنون از ۴۶ دوربین نصب شده ۳۶ دوربین با چشم پوشی كد تخلف دریافت نمودند و ۱۲ دوربین باتوجه به ایراداتی كه دارند بعد از رفع ایرادات كد تخلف دریافت می كنند.

وی با تاكید بر اینكه تشخیص تخلف با پلیس است، اظهاركرد: دو سال است كه انتقال سرورها به پلیس راهور پیگیری شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است. در مورد عدم اعمال قانون برای یك سری از تخلفات كه توسط شهرداری به راهور ارسال می شود باید بار دیگر تاكید كنم كه تشخیص تخلف با پلیس است. ممكنست بر طبق این تشخیص اعمال قانون برای خودرویی انجام نشود. از طرف دیگر باید این مورد نیز مورد توجه قرار گیرد كه برخی تخلفات توسط دوربین شهرداری رصد می شود ولی به پلیس ارسال نمی گردد.

تجریشی درانتها تاكید كرد: سه میلیون و ۹۰۰ برگه جریمه معاینه فنی در ۱۰ ماهه نخست امسال صادر گردیده است ولی در مورد ارسال پیامك ها می پذیریم كه مشكلاتی وجود دارد كه نسبت به رفع آنها باید اقدام نماییم. بی شك پلیس در قالب مقررات و با حفظ شأن خود آماده همكاری با دستگاه های ذیربط در حوزه اجرای مقررات است.

منبع:

1398/12/01
23:34:40
5.0 / 5
3831
تگهای خبر: آلودگی , حفاظ , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل