گل پیچ GolPich

اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور

اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور به گزارش گل پیچ سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت: از سال 92 تا كنون، عملیات آبخیزداری در سطح 4 میلیون و 408 هزار هكتار از اراضی كشور اجرا شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، خسرو شهبازی با اشاره به اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار هكتار از اراضی كشور طی سال های ۹۲ تا ۹۷، اضافه كرد: این طرح در ۹ ماهه سال جاری در سطح یك میلیون و ۲۰۰ هزار هكتار اجرا شده است.
وی به تولید ۱۷۰ میلیون اصله نهال جنگلی، مرتعی و بیابانی در دولت تدبیر و امید، اشاره و اظهار نمود: عملیات بیابانزدایی و تثبیت شن های روان از سال ۹۲ تا كنون در سطح ۲۰۷ هزار هكتار اجرا شده است.
شهبازی، سطح جنگلكاری، توسعه، احیا و غنی سازی جنگل ها در دولت یازدهم و دوازدهم را ۲۱۴ هزار هكتار اعلام نمود و اضافه كرد: در این مدت، سطح اجرای عملیات زراعت چوب ۲۱ هزار هكتار بوده است.
وی با بیان این كه طی سالهای ۹۲ تا ۹ ماهه سال ۹۸، طرح احیای رویشگاه های مرتعی و توسعه گیاهان دارویی در سطح ۲۹۸ هزار هكتار اجرا شده است، تصریح كرد: در این مدت ۳۹۳۰ كیلومتر كمربند حفاظتی در كشور به وجود آمده است.
شهبازی با اشاره به اجرای احكام قضائی خلع ید ۱۱۷ هزار هكتار اراضی ملی از متصرفان در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: طی سال های ۹۲ تا ۹ ماهه امسال در سطح ۱۰۹ هزار هكتار، عملیات اطفای حریق جنگل ها و مراتع انجام شده است.
وی كشفیات چوب آلات قاچاق در این دولت را ۳۱ هزار و ۳۴۷ متر مكعب عنوان نمود و اضافه كرد: در مدت یاد شده، ۲ هزار و ۲۵۰ تن قاچاق ذغال و سایر محصولات فرعی كشف شده است.
سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اشاره كرد: وضعیت حفاظت از جنگل ها و مراتع كشور از ۵۳ درصد طی سال های ۹۲ تا ۹۷ به ۸۰ درصد در ۹ ماهه سال جاری ارتقا یافته است.


منبع:

1398/12/04
13:45:04
5.0 / 5
4104
تگهای خبر: آب , جنگل , جهاد كشاورزی , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل