گل پیچ GolPich

سفارش هایی درباره نحوه دفع زباله های ویروسی

سفارش هایی درباره نحوه دفع زباله های ویروسی به گزارش گل پیچ درپی گزارش شدن مواردی از مبتلا شدن به «كروناویروس» در ایران و ضرورت رعایت اقدامات پیشگیرانه برای كاهش انتقال این ویروس رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره افزایش استفاده از ماسك ها، ژل های ضدغفونی كننده و... سفارش كرد: ماسك ها و دستمال های كاغذی بعد از استفاده داخل كیسه های در بسته قرار داده و به سطل زباله یا مخازن زباله منتقل شود.فاطمه اكبرپور در گفت و گو با ایسنا ادامه داد: همانطور كه به مردم آموزش داده می شود تا زباله های خویش را در كیسه در بسته قرار دهند، از مدیران اجرایی پسماند، شهرداری ها و پیمانكاران مربوطه و كارگران شهرداری انتظار می رود در زمینه چگونگی مواجهه با پسماندهای آلوده به كروناویروس آموزش های لازم را ببینند و هم در حوزه ضدعفونی كردن مخازن زباله و هم در حوزه جمع آوری و رعایت بهداشت فردی آموزش های لازم را ببینند چونكه این افراد هنگام جمع آوری در ارتباط بیشتری با این زباله های عفونی هستند.

وی با اشاره به اینكه انواع ویروس های دیگر هم در گذشته وجود داشته است و پیشبینی های لازم در مراكز درمانی شده است، اظهاركرد: در مراكز درمانی پسماندها را به چند دسته تفكیك می كنند مانند پسماندهای عادی در بخش های اداری، آشپزخانه و...، پسماندهای عفونی و تیز و برنده. پسماندهایی كه در بخش های ایزوله و قرنطینه مراكز درمانی تولید شود حكم پسماند عفونی را دارند و باید جداگانه به همراه پسماند تیز و برنده در مبدا یعنی مراكز درمانی توسط دستگاه های سترون ساز ضدعفونی شوند.

اكبرپور افزود: در بعضی از مراكز درمانی توسط دستگاه های «اتو كلاو» و «هیدرو كلاو» سِتَرْوَن (استریل) می كنند و در بعضی از آنها توسط دستگاه هی «كمی كلاو» و با استفاده از مواد شیمیایی مانند «پرسیدین» پسماندها را گندزدایی می كنند.

رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران تصریح كرد: بیمارستان ها و بخصوص بیمارستان هایی كه برای بیماران مشكوك و یا مبتلا به ویروس كرونا در نظر گرفته شده اند باید حتما پیش از انتقال پسماندها به مراكز دفع مانند «آراد كوه» یا هرجای دیگر در سطح استان آنها را سترون سازی كنند چون كه ضدعفونی كردن دیگر كفایت نمی كند.

اكبرپور ضمن بیان اینكه زباله های عفونی در محل دفع پسماند جدا از سایر پسماندها دفع می شود، اظهار داشت: گرچه این اقدامات درباره پسماندهای عفونی از گذشته هم جزو مقررات و تكالیف قانونی بود اما در شرایط فعلی باید تاكید و مراقبت ها بیشتر شود تا شرایط تحت كنترل باشد تا هم سرایت ویروس كرونا كاهش پیدا كند و هم خودروهایی كه پسماندها را از سطح شهر به مراكز دفع پسماند منتقل می كنند خود عامل انتشار عفونت نباشند.

وی در ادامه اظهار نمود: پسماندهای عفونی باید جدا از پسماندهای عادی حمل و دفع شوند چونكه ما احتمال می دهیم كه شاید یك مركز درمانی به خوبی پسماند خویش را ضدعفونی كند اما امكان دارد یك مركز درمانی دیگر به خوبی این كار را انجام ندهد ازاین رو پسماند عادی و عفونی جدا از یكدیگر حمل و دفع می شود تا پسماندهای عادی كه روش دفع متفاوتی از پسماند عفونی دارند، آلوده نشوند.

اكبرپور در انتها اظهار داشت: هم اكنون استفاده بیشتر از ماسك، دستكش، دستمال كاغذی و... باعث افزایش چند ۱۰ میلیونی این پسماندها طی هر روز شده است. در این شرایط چه مراكز درمانی و چه مردم باید مراقبت های لازم را انجام دهند و حتما زباله های خویش را در كیسه های در بسته قرار دهند همینطور مسئولان شهرداری تمهیدات لازم را برای گندزدایی اتخاذ كنند.1398/12/05
23:43:53
5.0 / 5
3921
تگهای خبر: برند , بهداشت , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل