گل پیچ GolPich
معاون سازمان محیط زیست مطرح كرد

مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا پیش از اختتام امسال

مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا پیش از اختتام امسال به گزارش گل پیچ ایسنا/گیلان معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا پیش از اختتام سال جاری از برنامه های در دست اجرا و مهم محیط زیست كشور است.


احمدرضا لاهیجان زاده امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیركل محیط زیست گیلان كه در این اداره كل برگزار شد، اظهار داشت: مسئولین روزهای پركاری را سپری می كنند و خوشبختانه مسئولین ارشد گیلان توجه خوبی به بخش محیط زیست استان دارند.
وی اضافه كرد: گیلان از مهمترین استان های زیست محیطی كشور است و تابحال برای حفاظت از تالاب انزلی این استان جلسات مختلفی با معاونین ریاست جمهوری همچون دكتر جهانگیری داشتیم.
لاهیجان زاده با اشاره به مشكلات مختلفی كه تالاب انزلی دارد، اشاره كرد: این تالاب و دیگر اكوسیستم های باارزش استان از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار می باشند.
وی اشاره كرد: گیلان قطب گردشگری كشور است در صورتیكه شكننده ترین محیط زیست را نیز دارد و به طبع گردشگری تبعاتی برای محیط زیست دارد و برای جلوگیری از مشكلات نیاز به درایت و حمایت و به خصوص همكاری همه دستگاه ها نیاز داریم.
وی اظهار داشت: ما توسعه استانها را مد نظر داریم و در تمام مواردی كه محیط زیست ملاحظه ای دارد، رعایت آن منجر به اتفاقاتی درست در بخش های مختلف می شود. شاهد بودیم كه اصرارهای بعضی از مدیران محیط زیست استانها از خسارت های زیادی جلوگیری كرده است.
وی افزود: تفكرات بسته نسبت به محیط زیست، لطمه های زیادی به وجود می آورد. برای اینكه باید منابع موجود را حفظ نماییم چون آنها در حال افزایش نیستند و باید این امانت های مهم را در وضعیتی خوب به آیندگان انتقال دهیم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اضافه كرد: كار بسیار بزرگی در بحث بودجه ای محیط زیست كشور در حال رخ دادن است و در انتظار تصویب مجلس بسر می برد. طبق این قانون ۳۵ درصد از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق محیط زیست برمی گردد.
وی اضافه كرد: با رای دو سوم نمایندگان مجلس هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق محیط زیست برمی گردد و با آن مشكلات زیادی در حوزه محیط زیست حل خواهد شد.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: در حال تلاش هستیم ۲۱ اسفند را بعنوان ساحل پاك نامگذاری نماییم.
لاهیجان زاده اظهار داشت: مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا پیش از اختتام سال جاری از برنامه های در دست اجرا و مهم محیط زیست كشور است.
منبع:

1398/12/09
23:31:09
5.0 / 5
3793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل