گل پیچ GolPich
پس از كاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختكاری انجام شد

سفارش های رهبر انقلاب اسلامی به مردم درباب بیماری شایع شده

سفارش های رهبر انقلاب اسلامی به مردم درباب بیماری شایع شده گل پیچ: به مناسبت روز درختكاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی بامداد امروز (سه شنبه) دو اصله نهال میوه غرس كردند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای سپس در سخنانی، كاشت درخت را حركتی با بركت خواندند و درباب بیماری شایع شده در كشور، گفتند: همچنانكه قبلاً از پزشكان، پرستاران و مجموعه های درمانی صمیمانه تشكر كردم، لازم می دانم بار دیگر از این عزیزان كه با كار بسیار با ارزش خود در حال جهاد در راه خدا هستند، تشكر كنم.

رهبر انقلاب اسلامی مشاهده نمونه های درس آموز از تلاش و فداكاری كادرهای درمانی در رسیدگی به بیماران را نشان دهنده مسئولیت پذیری و تعهد انسانی آنان دانستند و افزودند: همین طور لازم می دانم از خانواده های پزشكان، پرستاران و همه عوامل درمانی كه با صبر و تحمل خود در كنار تلاش شبانه روزی عزیزانشان هستند، سپاسگزاری كنم.

ایشان با دعا برای عافیت بیماران و همین طور طلب رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان از این بیماری و صبر و آرامش برای بازماندگان آنها، چند سفارش خطاب به مردم بیان نمودند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر رعایت سفارش ها و دستورالعمل های مسئولان درباب پیشگیری و جلوگیری از آلودگی، افزودند: از این دستورها نباید تخطی شود، چونكه خداوند ما را موظف كرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت نماییم، بدین سبب هر چه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری كمك نماید، حسنه و هر چه به شیوع آن كمك نماید، سیئه است.

رهبر انقلاب اسلامی در سفارش ای دیگر همگان را به توسل و توجه به پروردگار فراخواندند و گفتند: البته این بلا آنچنان بزرگ نیست و بزرگ تر از آن نیز وجود داشته است اما بنده به دعای برخاسته از دل پاك و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چونكه توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مكرم اسلام و ائمه بزرگوار می تواند خیلی از مشكلات را برطرف كند.
ایشان افزودند: دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار عالی و خوش مضمونی است كه می توان با این الفاظ زیبا و باتوجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
حضرت آیت الله خامنه ای همین طور همه دستگاههای كشور را به همكاری و در اختیار قرار دادن امكانات مورد نیاز وزارت بهداشت كه در صف مقدم مقابله با بیماری قرار دارد، سفارش كردند و گفتند: نیروهای مسلح و دستگاههای در رابطه با دفتر رهبری نیز به انجام این كار موظف شده اند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به درگیر شدن كشورهای زیادی در دنیا با این بیماری، افزودند: مسئولان ما از روز اول با صفا، صداقت و شفافیت خبررسانی كردند و مردم را در جریان قرار دادند اما برخی كشورهای دیگر كه این بیماری در آنها شدیدتر و همه گیرتر است، پنهان كاری می كنند البته ما برای آن بیماران نیز از خداوند طلب عافیت می نماییم.
ایشان حادثه پدیدآمده را مسئله ای گذرا و نه فوق العاده دانستند و گفتند: البته من نمی خواهم مسئله را خیلی كوچك فرض كنم اما آنرا خیلی بزرگ هم نكنیم، این مسئله مدتی نه چندان طولانی برای كشور وجود خواهد داشت و سپس رخت برمی بندد اما تجربیات حاصل از آن و فعالیت مردم و دستگاهها كه به مثابه یك رزمایش عمومی است، می تواند بعنوان یك دستاورد باقی بماند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اقدامات پسندیده و نوع دوستانه برخی هموطنان مانند كمكهای مالی و توزیع اقلام بهداشتی افزودند: این كارها بسیار عالی است و با حفظ این دستاوردها، بلا به نعمت و تهدید به فرصت تبدیل می شود و امیدواریم روزگار عافیت كامل برای ملت عزیز ایران نزدیك باشد.
منبع:

1398/12/13
19:33:01
5.0 / 5
3384
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل