گل پیچ GolPich

علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم بررسی می شود

علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم بررسی می شود به گزارش گل پیچ ایسنا/بوشهر مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: كارشناسان علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم را بررسی می كنند.


فرهاد قلی نژاد بعد از بازدید از محل به گل نشستن نهنگ براید در ساحل لیلتین شهرستان دیلم بیان كرد: در چند روز اخیر شاهد به گل نشستن یك نهنگ با طول تقریبی ۱۵ متر در ساحل لیلتین دیلم بودیم كه با همكاری دریابانی، سپاه و سایر ارگان ها این نهنگ را به ساحل انتقال دادیم و تا بوی تعفن آن منازل مسكونی را آزار ندهد و در فرصت مناسب اقدامات كارشناسی بر روی لاشه نهنگ صورت گیرد.
وی ادامه داد: این نهنگ از نوع گرمسیری و علت مرگ آن در دست بررسی می باشد، ولی به احتمال مرگ این نهنگ به خاطر كهولت سن و یا برخورد با شناورهای دریایی و لطمه دیدن بدنه نهنگ رخ داده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح كرد: بعد از علت یابی مرگ نهنگ، عملیات بیومتری و مسائل اكولوژی را انجام می دهیم و نهنگ را برای جلوگیری از بوی تعفن دفن خواهیم كرد و سپس اسكلت این نهنگ را فیكس و بعد از انتقال به موزه برای تحقیقات جانورشناسی استفاده خواهیم كرد.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، قلی نژاد اشاره كرد: نهنگ ها بعنوان بزرگترین پستانداران روی زمین، از رده پستاداران راسته آب بازان هستند كه در محیط های آبی نقش مهمی را در اكولوژی و چرخه غذایی اقیانوس ها و دریاها بازی می كنند.
وی اشاره كرد: امروزه نهنگ ها به سبب آلودگی های دریایی و برخورد با شناورها دریایی در معرض خطر هستند و نیاز است زیستگاه این نهنگ ها شناسایی شود و بعنوان منطقه حفاظت شده دریایی در امتداد حفظ این گونه زیستی باارزش تلاش شود.
منبع:

1398/12/22
15:29:42
5.0 / 5
3325
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل