گل پیچ GolPich

ورود ۳ سامانه بارشی به كشور تا هفته اول فروردین

ورود ۳ سامانه بارشی به كشور تا هفته اول فروردین به گزارش گل پیچ رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به كشوراز هفته پایانی اسفند تا هفته اول فروردین ماه اظهار داشت: با عنایت به ورود این سامانه های بارشی دمای هوا طی ابتدای سال آینده حدود دو تا سه درجه سانتیگراد نسبت به حد معمول كاسته می شود.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه از روز جمعه ( ۲۳ اسفند) سامانه بارشی جدید به كشور وارد می شود، اظهار نمود: این سامانه سبب بارندگی های خوبی در نوار غربی كشور، برخی نقاط شرق و شمال شرق كشور می شود.

وی با اشاره به اینكه از اواخر هفته آینده سامانه بارشی دیگری به كشور وارد خواهد شد و تا روزهای ابتدایی فروردین فعال است، خاطرنشان كرد: این سامانه بارشی بیشتر مناطق كشور به جز جنوب شرق همچون كرمان و سیستان و بلوچستان را فرامی گیرد.

رییس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی افزود: ازاین رو طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین ماه بارش های خوبی در غرب كشور بخصوص كرمانشاه، چهار محال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت.
احتمال وقوع سیلاب در غرب كشور
وی در مورد احتمال وقوع سیلاب در كشور به دنبال این سامانه های بارشی توضیح داد: هفته آینده بعد از ورود سامانه بارشی به كشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همینطور با ورود سامانه بارشی سوم به كشور طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در كرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد.

وظیفه با اشاره به اینكه بر مبنای پیشبینی مدلهای اقلیمی از روز سوم فروردین ماه بارش ها در كل كشور در حد نرمال می شود، اظهار داشت: این روند تا روزهای پایانی هفته دوم فروردین ماه ادامه دارد همینطور در ارتفاعات البرز بارش برف پیشبینی می شود.

وی در ادامه درباره دمای هوا در كشور طی روزهای ابتدایی فروردین ماه اظهار نمود: باتوجه به گذر سامانه های بارشی از كشور دما در نقاط مختلف كشور از حد معمول دو تا سه درجه خنك تر می شود.

وظیفه افزود: امیدواریم كه با سامانه های بارشی كه در راهست كمبود بارش هایی كه در بعضی مناطق همچون كهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و اصفهان وجود دارد، جبران شود.

رییس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در انتها تصریح كرد: پیشبینی ها همواره با عدم قطعیت همراه می باشد و سازمان هواشناسی با نزدیك شدن به زمان ورود سامانه های بارشی اطلاعیه ای ها را با جزئیات منتشر خواهد نمود.
1398/12/22
23:59:24
5.0 / 5
3391
تگهای خبر: بارش , بارندگی , بحران , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل