گل پیچ GolPich

ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته جاری

ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور طی هفته جاری گل پیچ: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها و ورود دو سامانه بارشی طی روزهای آینده به كشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۳۱ فروردین ماه) در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی، نواحی مركزی و شرق كشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینكه طی بعدازظهر امروز (۳۱ فروردین ماه) برای ارتفاعات البرز و نواحی از شمال غرب كشور ابرناكی و بارش پراكنده انتظار می رود، اظهار داشت: بیشینه فعالیت این سامانه در استان های خراسان جنوبی، كرمان، یزد، اصفهان، چهارمحال بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و در اواخر وقت نیز از كشور خارج می شود.

به گفته ضیاییان فردا (اول اردیبهشت ماه) با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب كشور برای قسمت هایی از جنوب و ارتفاعات جنوب شرق رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود همین طور طی این روز در ارتفاعات البرز غربی و زاگرس شمالی رگبار پراكنده باران دور از انتظار نیست.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینكه روز سه شنبه (۲ اردیبهشت ماه) نیز شدت فعالیت سامانه بارشی در جنوب و جنوب شرق كشور خواهد بود، اشاره كرد: در بخش هایی از شرق كشور نیز فعالیت این سامانه توسعه می یابد. برای این نواحی رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: طی بعدازظهر سه شنبه (۲ اردیبهشت ماه) برای دامنه های زاگرس مركزی، دامنه های البرز مركزی و شرقی و بخش هایی از شمال غرب كشور رگبار پراكنده باران خواهیم داشت و روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) بیشینه فعالیت این سامانه به نواحی جنوب شرق و شرق كشور محدود می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اعلان اینكه این سامانه بارشی در اواخر وقت روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) از كشور خارج می شود، اظهار داشت: از بعدازظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب به كشور وارد می شود و فعالیت آن طی روز پنج شنبه (۴ اریبهشت ماه) در این نواحی ادامه دارد.

وی با اشاره به اینكه از بعدازظهر روز سه شنبه (۲ اردیبهشت ماه) در سواحل دریای خزر افزایش محسوس دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) كاهش دما بین ۶ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود، اظهار نمود: برای سایر نقاط كشور طی پنج روز آینده روند افزایش دما پیش بینی می شود همین طور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ( ۱ و ۲ اردیبهشت ماه) نواحی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (اول اردیبهشت ماه) كمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با بارش پراكنده و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداكثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۳ اردیبهشت ماه) نیز نیمه ابری تا ابری، در بعدازظهر وزش باد و به تدریج كاهش ابر با حداقل دمای ۱۲ و حداكثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/01/31
11:59:46
5.0 / 5
2759
تگهای خبر: باد , بارش , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل