گل پیچ GolPich

جنگل زدایی عامل افزایش انتقال بیماری ها از حیوان به انسان

جنگل زدایی عامل افزایش انتقال بیماری ها از حیوان به انسان به گزارش گل پیچ بررسی ها نشان داده است كه جنگل زدایی می تواند عامل گسترش عفونت ها و آلودگی ها از حیوانات به انسان باشد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها از آن حکایت می کند که از بین رفتن زیستگاه های جنگلی تماس میان بشر و نخستی سانانِ غیرانسان را افزایش داده و ازاین رو شرایط برای انتقال بیماری ها از حیوانات با انسان همچون کووید-۱۹ فراهم می شود.
در مطالعات آمده است که جنگل زدایی احتمال انتقال بیماری از حیوان به انسان را زیاد می کند. در این بررسی بعضی از فاکتورهایی که باعث تماس و رابطه بیشتر بین بشر و نخستی سانان غیرانسان می شوند، شناسایی شده است.
کارشناسان تاکید نمودند تداوم از بین رفتن زیستگاه های جنگلی به منظور کشاورزی یا سکونت انسان باعث خواهد شد تا تماس میان انسان ها و نخستی سانان غیرانسان بیشتر شود. در نتیجه احتمال انتقال بیماری از این نخستی سانان به بشر افزایش می یابد.
بیماری کووید-۱۹ ناشی از شیوع کروناویروس نمونه ای از ویروسی است که از حیوان به انسان منتقل شده است.
بررسی ها نشان داده است بیشتر از نیمی از تمامی عوامل بیماری زا در انسان، منشاء حیوانی دارند به این مفهوم که ابتدا در حیوانات ظاهر شده و سپس به انسان منتقل می شوند.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، شاخص های گوناگونی وجود دارد که احتمال گسترش پاتوژن ها به انسان را زیاد می کند. بخش کشاورزی در جهان گسترده شده، تغییرات اقلیمی اکولوژی را دگرگون کرده، زیستگاه ها تغییر کرده اند، تنوع زیستی کاهش یافته و در نهایت تماس انسان با حیات وحش بیشتر شده است.1399/02/06
23:23:00
5.0 / 5
3005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل