گل پیچ GolPich

وضعیت دما و بارش كشور در ماه رمضان

وضعیت دما و بارش كشور در ماه رمضان به گزارش گل پیچ رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه طی روزهای آینده روند گرم شدن هوا در كشور به كندی پیش خواهد رفت، اظهار داشت: دمای هوا تا اوایل خرداد در بیشتر مناطق كشور در محدوده نرمال و در بعضی استانها كمتر از نرمال پیش بینی می شود.


احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی هفته جاری تا اوایل هفته آینده دما حدودا در تمام مناطق کشور حدود یک تا سه درجه زیر نرمال پیش بینی می شود، اظهار نمود: در جنوب استان فارس، غرب هرمزگان و جنوب کرمان دمای هوا تا پنج درجه زیر نرمال خواهد بود.
وی با اعلان اینکه از هفته آینده تا ۲۱ اردیبهشت دمای بیشتر استان های کشور در محدوده نرمال پیش بینی می شود، اشاره کرد: انتظار می رود که دمای هوا در مناطق جنوبی و غربی کشور و برخی مناطق مرکزی و شمال شرق بین دو تا سه درجه زیر نرمال و هوای خنک ادامه داشته باشد.
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی افزود: بر طبق پیش بینی ها دمای هوا در هفته آخر اردیبهشت در شرایط نرمال خواهد بود. ممکنست که دما در سواحل دریای خزر کمی گرایش به بیش از نرمال داشته و در جنوب شرق کشور خصوصاً استان خوزستان حدود یک تا سه درجه بیش از میانگین طولانی مدت باشد.
وظیفه درباره وضعیت بارش ها در کشور طی اردیبهشت ماه توضیح داد: بارش ها طی هفته جاری در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال شرق در حد معمول است و در استان هایی مانند کهگیلویه و بویر احمد، جنوب چهار محال و بخیتاری، شرق خوزستان، غرب فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش ها تا حدودی بیش از نرمال پیش بینی می شود.
به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی طی هفته آینده نیز بارش ها در بیشتر مناطق در محدوده نرمال و در بخش های شمال شرقی و دامنه های جنوبی البرز بیشتر از حد میانگین پیش بینی می شود.
وظیفه در آخر با اشاره به اینکه طی هفته چهارم اردیبهشت تا هفته اول خرداد از شدت بارش ها کم می شود اما همچنان در محدوده نرمال خواهد بود، اظهار داشت: طی نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد بارش ها بیشتر به صورت تصادفی خواهد بود چونکه زمین گرم تر می شود و بخار آب ناشی از دریاچه هایی فصلی و آب بندها رگبار و رعد و برق را به دنبال دارد بدین سبب این گونه بارش ها خیلی پیش بینی پذیر نیستند.
منبع:

1399/02/07
13:27:14
5.0 / 5
2748
تگهای خبر: آب , بارش , بحران , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل