گل پیچ GolPich

كاداستر از جعل اسناد و دست اندازی به عرصه های ملی جلوگیری می كند

كاداستر از جعل اسناد و دست اندازی به عرصه های ملی جلوگیری می كند به گزارش گل پیچ مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با تاكید بر اینكه امسال اجرای طرح كاداستر درصدر برنامه های اجرایی این اداره كل قرار دارد اظهار نمود: تعامل و همكاری بین دستگاه های اجرایی و نظارتی سبب پیشبرد و روان سازی در امور می شود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا احمد طاهری در جلسه معارفه استقرار هیات بازرسی با اعلان اینکه هدف اصلی مجموعه منابع طبیعی حفظ انفال و عرصه های ملی و خدمت به مردم است، اظهار نمود: امسال اصلاح هندسی نقشه های انفال، انجام مراحل کاداستر اراضی ملی و دولتی و صدور اسناد تک برگ کاداستری در صدر برنامه های اجرایی این اداره کل قرار دارد.
وی درباره اهمیت اجرای طرح کاداستر اشاره کرد: با تهیه نقشه های کاداستر از جعل اسناد و هرگونه سوءاستفاده جلوگیری می شود و دست اندازی به عرصه های ملی به شدت کاهش پیدا می کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به کارگروه مشترک کاداستر منابع طبیعی و ثبت اسناد اشاره و اشاره کرد: بمنظور تسریع و تسهیل در روند اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ، کارگروه مشترکی بین اداره کل منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران شکل گرفته است که بطور منظم و هفتگی تشکیل جلسه می دهد و موانع موجود بر سر راه تثبیت مالکیت در اراضی ملی و دولتی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری را از دیگر کارهای مهمی دانست که بطور جدی در دستور کار این اداره کل قرار دارد و اظهار داشت: خوشبختانه طی دو سال قبل و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اقدامات خوب و موثری شامل اقدامات مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیکی در حوزه های آبخیز استان تهران به مرحله اجرا در آمده که این اقدامات نقش مهم و اساسی در کنترل سیل، رسوب و روان آب ها همین طور تقویت منابع آب زیرزمینی و آبدهی چاه ها و قنوات داشته است.
طاهری اجرای طرح های بیابان زدایی را از دیگر طرح های محوری در استان تهران برشمرد و اظهار نمود: با هدف جلوگیری از پیشروی بیابان، تثبیت شن های روان و کنترل ریزگردها تا کنون طرح های بیابان زدایی در اراضی بیابانی استان اجرایی شده که باتوجه به اهمیت اجرای این گونه طرح ها، انجام کارهای بیابان زدایی همچنان در استان تهران از اهمیت خاصی برخوردارست.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اعلان اینکه منابع طبیعی بعنوان دستگاهی حاکمیتی وظایف مهم و خطیری را برعهده دارد، اظهار داشت: انجام درست و بموقع این وظایف نیازمند نیروی انسانی متخصص و کارآمد و امکانات و تجهیزات کافی است. در این خصوص کمبودهایی وجود دارد که امیدواریم مسئولان و دست اندرکاران برای رفع این کمبودها حمایت های لازم را از مجموعه منابع طبیعی انجام دهند.
بر طبق این گزارش نیما شایسته زاد - سربازرس گروه تولیدی بازرسی کل استان تهران - نیز در این نشست اظهار نمود: نگاه بازرسی نگاهی اصلاحی است که با بهره گیری از ظرفیت های موجود برای برطرف شدن مسائل و مشکلات تلاش می کند.
وی افزود: بازرسی بعنوان دستگاه نظارتی، بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و مقررات در دستگاه های اداری و اجرایی نظارت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها سربازرس گروه تولیدی بازرسی کل استان تهران به کارکرد مهم نظارت و بازرسی اشاره نمود و اظهار داشت: در سایه نظارت و بازرسی اصولی و دقیق شاهد آثار مثبت در جامعه و زندگی افراد خواهیم بود که از آثار مهم این اقدامات افزایش سطح اعتماد عمومی و رضایتمندی در جامعه است.
منبع:

1399/02/23
14:11:51
5.0 / 5
2477
تگهای خبر: آب , جنگل , دستگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل