گل پیچ GolPich

تأمین اعتبارات جهت مبارزه با آفت پروانه دم قهوه ای در جنگل های ارسباران

تأمین اعتبارات جهت مبارزه با آفت پروانه دم قهوه ای در جنگل های ارسباران به گزارش گل پیچ آذربایجان شرقی مدیركل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های كشور از تأمین اعتبارات مورد نیاز برای مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» در جنگل های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر اطلاع داد.


داور نامدار در بازدید از روند مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» در جنگل های فندقلوی شهرستان اهر، اظهار نمود: از هفته های گذشته گزارشاتی در خصوص این که آفت پروانه دُم قهوه ای در جنگل های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر واقع در روستاهای افیل، بهل و گوراوان حالت طغیاتی دارد دریافت کردیم و از همکاران خواستیم تا اقدامات لازم سفارش ای از جانب کارشناسان گیاه پزشکی را انجام دهند.
وی اضافه کرد: توقف عملیات مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» به خاطر نبود اعتبارات را اصلاً قابل قبول نمی دانیم و هرچه احتیاج به اعتبار داشته باشد را تأمین می نماییم. ازاین رو پیمانکار جهت انجام عملیات مبارزه، تعیین و از پیمانکار خواستیم تا برای تسریع در مراحل مبارزه با این آفت بر نیروهایش بیفزاید.
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های کشور افزود: هدف ما از بازدید از روند مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» این بوده تا از نزدیک در جریان امور باشیم و در این میان پیمانکار مربوطه توانسته انتطارات را برآورده کند که می توان گفت روند مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه ای قویاً و با جدیت پیگیری می شود.
نامدار با بیان این که از مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی خواسته ایم تا روند مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» در این استان دنبال شود، اظهار داشت: اعتبارات مورد نیاز جهت عملیات مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه ای» تأمین می شود.
وی خاطرنشان کرد: جنگل های ارسباران با آن که در میان مناطق جنگلی کشور از مساحت کمی برخوردار بوده ولی اهمیت ویژه ای دارد؛ چونکه جنگل های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر از تنوع زیستی برخوردار می باشد و حفظ و حراست از آن جزو اولویت های نخست سازمان جنگل های کشور است و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی بر این مورد اهتمام دارند به عبارتی اجازه نمی دهیم درختی در جنگل های ارسباران قطع و یا تخریب از ناحیه سودجویان و آفات صورت گیرد.
وی بر ضرورت هوشیاری مردم منطقه و دستگاه های ذی ربط در ارتباط با حفظ و حراست از جنگل های ارسباران تصریح کرد و اظهار داشت: ما بر برخورد با متخلفان حوزه جنگلی که به هر نحوی بخواهند به جنگل های کشور همچون ارسباران صدمه برسانند اهتمام داریم و این اجازه را اساسا نخواهیم داد.
نامدار با ذکر این که شیوع آفات در جنگل ها جزو اکوسیستم به حساب می آید، اظهار نمود: شیوع آفات در جنگل های ارسباران حدی دارد و اگر طغیان کند یا بخواهد ضربه بر پیکره جنگل وارد سازد بدون بخشایش ورود می نماییم یا اگر در مبارزه با آفات محلول پاشی دستی هم به علت کوتاه بودن زمان جاوبگو نباشد یقیناً گزینه های بعدی جهت محلول پاشی سریع را بررسی و عملیاتی می نماییم.
وی افزود: محلول استفاده شده در روند مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه ای با محیط زیست سازگار بوده و مواد شیمیایی که به محیط زیست صدمه می رساند، مورد استفاده قرار نمی گیرد چون ما وظیفه حفاظت از مراتع و جنگل ها را داریم؛ بنابراین بایستی از همکاران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی که بر مبنای پروتکل های زیستی سازمان جنگل ها در این مورد عمل کردند.
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های کشور با تاکید بر این که جنگل های فندقلو در درخلال استان های آذربایجان شرقی و اردبیل واقع شده است، خاطرنشان کرد: از روند مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه ای از مناطق جنگلی استان اردبیل هم بازدید خواهیم داشت؛ چونکه باید روند مبارزه با آفت به صورت هم زمان در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل اجرا شود.
نامدار با قدردانی از فعالان محیط زیست و افرادی که دغدغه حفظ محیط زیست و جنگل ها و مراتع را دارند، تصریح کرد: به حساسیت فعالان فضای مجازی که از ما و همکاران مان حفاظت از جنگل ها و مراتع و محیط زیست را مطالبه می کنند احترام می گذاریم و به کمک هایشان نیازمندیم و در عین حال که مطالبه گری می کنند به یاری همکاران مان بیایند چون حفظ محیط زیست احتیاج به همراهی تمامی اقشار دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی هر آن میزان که از سازمان جنگل های کشور برای مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه ای درخواست کرده، با آن موافقت کرده و ابلاغ می نماییم.منبع:

1399/03/01
12:56:44
5.0 / 5
2425
تگهای خبر: آب , پزشك , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل