گل پیچ GolPich
فراهانی طی تذكری مطرح كرد:

ضرورت عرضه گزارش سالانه نتایج اندازه گیری شاخصهای محیط زیست تهران

ضرورت عرضه گزارش سالانه نتایج اندازه گیری شاخصهای محیط زیست تهران به گزارش گل پیچ رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران بر ضرورت عرضه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهر تهران تاكید نمود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تذکر قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: در سال 1972، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه UNEP یا برنامه محیط زیست سازمان ملل را تصویب کرد و 16 خردادماه روز جهانی محیط زیست نام گرفت تا مراسم این روز فرصتی برای تفکر و رفتار مسئولانه افراد، شرکت ها و جوامع در حفظ و تقویت محیط زیست را فراهم آورد، شعار روز جهانی محیط زیست در سال 2020 "تنوع زیستی" اعلام شده است.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بیماری همه گیر کرونا نشان داده است که چگونه تخریب تنوع زیستی می تواند به سیستم های حامی زندگی انسانی صدمه برساند، اظهار نمود: هر ساله حدودا یک میلیارد مورد بیماری و میلیون ها مرگ ومیر به علت بیماری های ایجادشده توسط ویروس ها رخ می دهد. حدود سه چهارم از کل بیماری های عفونی در انسان از حیوانات منتقل می شوند و مردم هنوز هم نمی دانند پایداری تنوع زیستی در سیاره زمین از ما در مقابل همه گیری ها محافظت می کند. ما هم به منظور زندگی نیازمند توجه به حفظ محیط زیست تهران و ایران هستیم.
فراهانی افزود: بر مبنای بند الف، ماده واحده مصوبه «الزام شهرداری تهران به اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهری» مصوب 21 دیماه 1392 شورای اسلامی شهر تهران به شماره 21684، شهرداری تهران مکلف به«تهیه گزارش نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهر تهران در هر سال و عرضه آن حداکثر تا اردیبهشت ماه سال بعد به شورای اسلامی شهر تهران» شده است و این تکلیف مهمی است که توجه به آن برای صیانت از حق حیات شهروندان تهرانی ضروری است؛ اما متاسفانه شواهدی از اجرای آن و عرضه این گزارش به شورا جز یک مورد مشاهده نشده است.
فراهانی با اشاره به اینکه بر همین مبنا و به منظور تاکید بر حفاظت محیط زیست شهر تهران با استناد به بند 3 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم عرضه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهر تهران»به شهرداری تهران تذکر می دهم اضافه کرد: توجه به محیط زیست شهری و صیانت از حق حیات شهروندان و پایبندی به حفظ تنوع زیستی شهر، همچون انتظارات همشهریان عزیزمان برای تهران است و باید این مهم مورد پیگیری شهرداری تهران قرار گیرد.1399/03/18
14:34:51
5.0 / 5
2584
تگهای خبر: بیماری , حفاظ , حیوانات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل