گل پیچ GolPich

پیام دبیركل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشكسالی

پیام دبیركل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشكسالی گل پیچ: دبیر كل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشكسالی ( 17 ژوئن برابر با 28 خرداد ماه جاری) نسبت به تاثیر فرسایش زمین بر زندگی حدود سه میلیارد و 200 میلیون نفر آگهی داد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود ضمن آگهی نسبت به این که فرسایش زمین زندگی حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، بیان کرد: با بازگرداندن ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی تخریب شده، امنیت غذایی حفظ شده، خانوارها سرپا مانده و اشتغال ایجاد می شود.
وی با بیان این که امروز سیاره ما بیمار است، اظهارکرد: سلامتی بشریت به سلامتی سیاره زمین بستگی دارد.
بگفته گوترش، ۷۰ درصد از سرزمین های جهان توسط کارهای انسانی تغییر یافته است اما ما می توانیم این روند را معکوس کرده و چاره هایی برای طیف گسترده ای از چالش ها از مهاجرت های الزامی و گرسنگی تا تغییرات اقلیمی به ارمغان بیاوریم.
در منطقه "ساحل صحرا" در آفریقا، پروژه "دیوار بزرگ سبز" در حال تغییر زندگی و معیشت مردم از سنگال تا جیبوتی است.
گوترش با تاکید بر این که با بازگرداندن ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی تخریب شده، امنیت غذایی حفظ شده، خانوارها سرپا مانده و اشتغال ایجاد می شود، اظهارکرد: این گونه تلاش ها تنوع زیستی را باز می گرداند، اثرات تغییرات اقلیمی را می کاهد و جوامع را انعطاف پذیرتر می کند.
دبیر کل سازمان ملل اشاره کرد: در مجموع مزایای این اقدامات ۱۰ برابر بیشتر از هزینه های آن هاست.
آنتونیو گوترش در پیام خود در روز مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی خواهان قراردادی جدید برای طبیعت شد.
بنا بر گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی اعلام نمود: بوسیله اقدام و همبستگی بین المللی می توان ترمیم اراضی و راهکارهای مبتنی بر طبیعت را برای اقدامات اقلیمی و به نفع نسل های آینده افزایش داد. با این اقدام می توان دِین خودرا به آرمان های توسعه ادا کرده و همه افراد را به این معنا که فقر شدید در تمام اشکال آن و نابرابری در میان افراد و گروه ها را کم کرد، در نظر گرفت.
منبع:

1399/03/28
22:48:04
5.0 / 5
2687
تگهای خبر: ترمیم , زندگی , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل