گل پیچ GolPich

پیشرفت فیزیكی 95 درصدی پروژه های آبخیزداری فیروزكوه

پیشرفت فیزیكی 95 درصدی پروژه های آبخیزداری فیروزكوه به گزارش گل پیچ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزكوه اعلام نمود: پروژه های آبخیزداری این شهرستان كه با هدف كنترل سیل و رسوب به مرحله اجرا درآمده، از پیشرفت فیزیكی 95.5 درصدی برخوردارست.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا عباس قاسمی اضافه کرد: پروژه های آبخیزداری درحوزه های آبخیز اَرو، جلیزجند، سله بن، قزقانچای و عِمرک شهرستان فیروزکوه و با اعتباری بیش از ۶ میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

وی در ادامه اظهارکرد: پروژه های آبخیزداری در چارچوب اقدامات مکانیکی شامل عملیات خاکی (تورکینست) به حجم عملیات ۱۳۱۴۰مترمکعب، راه اندازی بندهای سنگی – ملاتی به حجم ۷۹۶۵ مترمکعب، سنگی – گابیونی به حجم ۳۰۷۰ مترمکعب، اسکله ریزی به حجم ۱۰۲۰ مترمکعب، مرمت سازه ها به حجم ۳۱۰ مترمکعب و خشکه چین به حجم ۱۰۸۰ مترمکعب انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه افزود: این قبیل پروژه ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب، سبب تقویت سفره های آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی خواهند شد.

به گزارش سایت سازمان جنگل ها قاسمی در آخر با اشاره به وجود نقاط حساس و سیل خیز در سطح شهرستان فیروزکوه بر تداوم اجرای عملیات آبخیزداری تاکید کرد.

منبع:

1399/05/01
23:40:34
5.0 / 5
2117
تگهای خبر: آب , جنگل , خاك , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل