گل پیچ GolPich
معاون استاندار تهران تاكید كرد:

انتقال آرادكوه تا اختتام دولت بعید است

انتقال آرادكوه تا اختتام دولت بعید است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران و فاكتورهای زیاد برای مكان یابی محل جدید مجموعه آرادكوه، انتقال آنرا تا اختتام دولت فعلی بعید دانست.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقال مجموعه آرادکوه از محل فعلی اظهار داشت: یکی از دستور جلسات کارگروه پسماند استان تهران که با حضور استاندار تهران مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع انتقال مجموعه آرادکوه بود که مقرر شد شهرداری تهران مکلف شود برای بحث انتقال آرادکوه مطالعه ای را انجام دهد.

وی ادامه داد: البته مطالعه ای را پیش تر انجام داده بود که بیشتر وضع موجود آرادکوه را بررسی نموده بودند؛ البته در این مجموعه دو مسئله حائز اهمیت می باشد نخست ساماندهی آرادکوه که مجموعه ای با چند دهه قدمت است و مدتها زباله تهران در آن دفن شده و نیاز به ساماندهی دارد و در مرحله بعد هم بررسی انتقال آن به خارج از محدوده فعلی است.

معاون استاندار تهران افزود: شهرداری تهران باید این مطالعه را انجام دهد و مکان یابی برای محل جدید را در دستور کار قرار دهد که در این راستا مشاور خارجی گرفته شده و در فاز اول این مطالعه انجام شده که باید فاز دوم آن نیز تا آخر سال یعنی فرصتی که به شهرداری داده شده تمام شود و نتیجه مطالعات به کارگروه پسماند استان تهران ارائه شود.
وی اشاره کرد: به نظر نمی رسد باتوجه به حجم گسترده زباله شهر تهران و انبوه شاخص هایی که برای مکان یابی محل جدید باید در نظر گرفته شود تا اختتام دولت بحث انتقال این مجموعه صورت گیرد. این کار پروژه عظیمی است و باید حجم زباله تهران و فاکتورهای زیادی برای این کار در نظر گرفته شود.
تقی زاده اضافه کرد: برمبنای بررسی های انجام شده سهمی از بوی نامطبوع تهران در راه فرودگاه مربوط به این مجموعه دانسته شده پس به لحاظ زیست محیطی نیز این کار از اهمیت زیادی برخوردارست.1399/05/07
22:45:02
5.0 / 5
2184
تگهای خبر: زیست محیطی , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل